روزهای بدون کرونایی در ماهشهر و بندرامام / رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی تا شکست کرونا

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره)، علی احسان‌پور سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با تاکید بر در خانه ماندن و حفظ  شرایط فاصله گذاری اجتماعی دقایقی پیش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۳۶ مورد جدید ابتلا به کروناویروس در۲۴ ساعت گذشته در خوزستان ثبت شده و تعداد مبتلایان به ۸۸۹ مورد افزایش یافته است.

وی افزود: آمار جدید به تفکیک شامل اهواز ٢۰ مورد، دزفول ۶ مورد، کارون ۳مورد و شهرستان‌های آبادان، شوش، شوشتر، خرمشهر، دشت آزادگان، گتوند و ایذه هر کدام یک مورد بوده است.

وی افزود: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، پنج نفر از هموطنان‌مان بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند تا تعداد قربانیان این ویروس در استان به ۱۰۷ نفر افزایش پیدا کند.

آخرین آمار کرونا در کشور|۲۲۰۱۱ بهبودیافته و ۳۶۰۳ جان‌‌باخته

دکتر کیانوش جهانپور درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا اظهار کرد: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۲۴۸۳ نفر بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و کل مبتلایان به این بیماری در کل کشور به ۵۸ هزار و ۲۲۶ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۱ نفر از مبتلایان جدید کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری در کشور به ۳۶۰۳ مورد رسید؛ همچنین بین بیمارانی که بستری هستند ۴۰۵۷ نفر از بیماران حال نامساعدتر و ابتلای شدیدتری به بیماری دارند.

جهانپور تصریح کرد: خوشبختانه روند بهبودیافتگان سرعت بالایی گرفته و تاکنون ۲۲ هزار و ۱۱ نفر از بیماران قطعی بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

روزهای بدون کرونا در ماهشهر و بندر امام خمینی / رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی تا شکست کرونا

طبق آمار رسمی در ۲۴ ساعته گذشته مورد جدیدی در شهرستان بندرماهشهر و بندر امام خمینی(ره) شناسایی نشده است که با احتساب امروز دو روز متوالی بدون کرونایی ، در شهرستان سپری شد.

عدم رعایت شهروندان در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی سبب افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان بندرماهشهر و بندر امام خمینی(ره)، شده است، مسئولان بهداشت بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی، و عدم ارتباط با افراد مبتلا و بهبودیافته و ترخیص شده را توصیه می‌کنند.

به گفته مسئولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرماهشهر توزیع بیماری کرونا در مناطق شهری بندر امام خمینی(ره) به تفکیک، توزیع بیماری کرونا در مناطق شهری بندر امام خمینی(ره) به تفکیک، کوی اباذر ۵ نفر، فاز۴ ۴نفر، کوی شهید بهشتی، شهید صدوقی و شهید دستغیب هر کدام ۲ نفر ، کوی شهید رجایی(فاز۳)، شهید مطهری(بلوکی‌ها)، شهید صباغان ( کمپB ) و مسکن مهر هر کدام یک نفر گزارش شده، که از این تعداد ۱ نفر فوتی، ۶ نفر تحت درمان و ۱۲ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

۵ نفر فوتی، ۴۴ نفر بهبود یافته، ۹ نفر تحت درمان بیمارستانی، آخرین وضعیت ۵۸ مبتلا به کرونا در شهرستان بندرماهشهر، بندر امام خمینی(ره) و شهر شهید چمران است. تاکنون در بندرماهشهر ۳۹ و بندر امام‌ خمینی(ره) ۱۹ مورد شناسایی شده است.

انتهای پیام/و

 

https://biknews.ir/11268کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/11268/خبر-خوب-روزهای-بدون-کرونایی-در-ماهشهر-و/کپی شد!