خجسته: ۳۴۰ هزار تن ذرت برزیلی بدون گواهی استاندارد مبدا از “گمرک” ترخیص شد/مسئولان دولتی پاسخگو باشند

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره)، امیر خجسته در گفتگو با تسنیم با بیان اینکه بایستی در خصوص نحوه ترخیص ۳۴۰ هزار تن ذرت برزیلی از سوی گمرک و سایر دستگاههای ذیربط شفاف سازی صورت گیرد، گفت: به شدت پیگیر هستیم تا مشخص شود، این ذرتها براساس چه مستنداتی از گمرک ترخیص و این ارزی که سرمایه دولت است و از کشور خارج شده به کجا رفته است.
نائب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس گفت: در ابتدا تصور بر این بود که در سال ۹۵ حدود ۱۲۰ هزار تن وارد بندر امام خمینی(ره) شده و به علت عدم دریافت مجوز استاندارد گمرک از ترخیص ان جلوگیری کرده است، اما بعدا مشخص شد در ان سال مجموعا ۵۰۰ هزار تن ذرت برزیلی وارد کشور شده که ۳۴۰ هزار تن آن ترخیص شده است.

بیشتر بخوانید:

رسوب کالاهای اساسی در بندر امام‌ خمینی(ره) / ‌کمیسیون اصل ۹۰ مجلس‌ به موضوع ورود کرد

ورود کمیسیون اصل ۹۰ مجلس برای شناسایی واردکنندگان ۱۴۰ هزار تن ذرت آلوده‌ به کشور

رئیس‌جمهور دستور امحای ذرت‌های آلوده وارد شده به گمرک را صادر کرد

به گفته این نماینده مجلس، سیزده شرکت درقالب دوازده اظهارنامه ۴٩١هزار تن در سال نودوپنج ذرت وارد کردند که ما مستنداتی داریم این ذرت ها از بدو ورود آلوده بوده و فاقد گواهی بهداشتی کشور برزیل و مجوز سازمان استاندارد جهانی اس جی اس می‌باشند. ما در کمیسیون اصل نود پیگیر  این موضوع هستیم که  چه کسانی این ذرتها را وارد کردند.

خجسته تاکید کرد، هزینه امحاء ذرتهای موجود، رقم قابل توجهی است اما در حال حاضر در کنار پیگیری تعیین تکلیف وضعیت ذرتهای آلوده‌ای که بیش از ۳ سال در انبارهای بندر امام خمینی(ره) دپو شده‌اند بایستی مشخص شود مابقی ذرتهای برزیلی با کدام مجوز از گمرک خارج شده است. به هر حال مسئولان، گمرک، استاندارد و سازمان دامپزشکی باید در این خصوص پاسخگو باشند.

انتهای پیام/ ع

https://biknews.ir/9290کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/9290/خجسته-۳۴۰-هزار-تن-ذرت-برزیلی-بدون-گواهی/کپی شد!