جولان کرونا ویروس| ابتلا ۱ مورد جدید در بندر امام

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره)‌، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ️در اطلاعیه‌ روز چهارشنبه ۲۰ فروردین ماه ۹۹ آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در خوزستان را اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۵ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان خوزستان به ثبت رسیده که به تفکیک اهواز ۱۵، شوش ۴، کارون ۳، آبادان ۲، خرمشهر ۲، باوی ۲، دشت آزادگان ۲، حمیدیه ۱، ماهشهر ۱، رامشیر ۱ مورد، اندیمشک ۱، مسجدسلیمان ۱ مورد است.

در پایان اطلاعیه آمده است: که با احتساب این ۳۵ نفر تعداد کل مبتلایان استان به ۱۰۰۰ نفر افزایش یافت، که متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، چهار نفر از هموطنان‌مان بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند تا تعداد قربانیان این ویروس در استان به ۱۲۰ نفر افزایش پیدا کند.

مجموع مبتلایان کووید۱۹ در کشور به ۶۷۲۸۶ نفر رسید

دکتر کیانوش جهانپور درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا اظهار کرد: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۱۹۹۷ نفر بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و کل مبتلایان به این بیماری در کل کشور به ۶۷ هزار و ۲۸۶ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۱ نفر از مبتلایان جدید کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری در کشور به ۴۰۰۳ مورد رسید؛ همچنین بین بیمارانی که بستری هستند ۳۹۵۶ نفر از بیماران حال نامساعدتر و ابتلای شدیدتری به بیماری دارند.

جهانپور تصریح کرد: خوشبختانه روند بهبودیافتگان سرعت بالایی گرفته و تاکنون ۲۹ هزار و ۸۱۲ نفر از بیماران قطعی بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

وی در پایان گفت: تا کنون ۲۲۰ هزار و ۹۷۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

جولان کرونا در بندر امام خمینی

در ۲۴ ساعته گذشته در ۱ مورد جدید در کوی مقداد بندر امام خمینی(ره) شناسایی شده است.

به گفته مسئولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرماهشهر توزیع بیماری کرونا در مناطق شهری بندر امام خمینی(ره) به تفکیک، توزیع بیماری کرونا در مناطق شهری بندر امام خمینی(ره) به تفکیک، کوی اباذر ۶ نفر، فاز۴ ۴نفر، کوی شهید بهشتی، شهید صدوقی و شهید دستغیب هر کدام ۲ نفر ، کوی شهید رجایی(فاز۳)، شهید مطهری(بلوکی‌ها)، شهید صباغان ( کمپB )، مقداد و مسکن مهر هر کدام یک نفر گزارش شده است.

۵ نفر فوتی، ۵۱ نفر بهبود یافته، ۴ نفر تحت درمان بیمارستانی، آخرین وضعیت ۵۸ مبتلا به کرونا در شهرستان بندرماهشهر، بندر امام خمینی(ره) و شهر شهید چمران است. تاکنون در بندرماهشهر ۳۹ و بندر امام‌ خمینی(ره) ۲۱ مورد شناسایی شده است.

عدم رعایت شهروندان در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی سبب افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان بندرماهشهر و بندر امام خمینی(ره)، شده است، مسئولان بهداشت بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی، و عدم ارتباط با افراد مبتلا و بهبودیافته و ترخیص شده را توصیه می‌کنند.

انتهای پیام/و

https://biknews.ir/11318کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/11318/جولان-کرونا-ویروس-ابتلا-۱-مورد-جدید-در/کپی شد!