رهایی ۳۲ نفر از چنگال کرونا ویروس در ماهشهر/ یک نفر از بندرامام قربانی کرونا شد

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره) به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، دکتر حسین کاملی با اشاره به ٢ مورد فوتی ناشی از این بیماری در ۲۴ ساعت گذشته در خوزستان بیان کرد: از ۲۲ مورد جدید در اهواز ۱۴، خرمشهر چهار، ایذه، باغملک، دزفول و مسجد سلیمان هر کدام یک مورد گزارش شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۸۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در خوزستان جان خود را از دست داده‌اند ادامه داد: هم اکنون ١٩١ بیمار مبتلا به این ویروس در بیمارستان‌های معین خوزستان زیردرمان هستند.

کاملی گفت: با تلاش‌ شبانه روزی کادر درمانی در خوزستان، تاکنون ۴۲۲ نفر از بیماران بهبود یافته‌اند.

بر اساس این گزارش با احتساب آمار جدید، مبتلایان به ویروس کرونا در اهواز ۲۲۴، دزفول ۶۷، خرمشهر ۶۲، آبادان ۵۴ ، ماهشهر ۴۷ ، اندیمشک ۴۱، شوشتر ۳۷،باوی ۲۲ ، شادگان ۲۱، شوش ۲۰، مسجدسلیمان ۱۶، بهبهان ۱۴، کارون ۱۳، رامهرمز و امیدیه ۱۲، ایذه ۶، هندیجان پنج ، حمیدیه و باغملک هر کدام چهار، رامشیر، گتوند، دشت آزادگان هر کدام سه، اندیکا ۲ و آغاجاری یک مورد گزارش شده است.

آمار مبتلایان به ویروس کرونا تا ظهر روز۱۰ فروردین در خوزستان به ۶۷۱ بیمار رسید که از این تعداد ۷۸ نفر تاکنون فوت کردند.

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره)، در ۲۴ ساعته گذشته در شهرستان بندرماهشهر مورد جدیدی شناسایی نشده است ولی متاسفانه یک خانم میانسال از بندر امام خمینی(ره) که دارای بیماری زمینه‌ای بود قربانی کرونا ویروس شد.

تاکنون در بندرماهشهر ۳۴ و بندر امام خمینی(ره) ۱۳ مورد شناسایی شده است.

به گفته مسئولان توزیع بیماری کرونا در مناطق شهری بندر امام خمینی(ره) به تفکیک، فاز ۴ و کوی اباذر هر کدام ۴ نفر، کوی شهید بهشتی ۲ نفر، مناطق کوی شهید دستغیب ، کوی شهید رجایی(فاز۳)، کوی شهید مطهری(بلوکی‌ها) هر کدام یک نفر گزارش شده، که از این تعداد ۱ نفر فوتی، ۴ نفر تحت درمان و ۸ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

۴ نفر فوتی، ۳۲ نفر بهبود یافته، ۱۱ نفر تحت درمان بیمارستانی، آخرین وضعیت ۴۷ مبتلا به کرونا در شهرستان بندرماهشهر، بندر امام خمینی و شهر شهید چمران است.

ویروس کرونا که کووید – ۱۹ نیز نامیده می شود، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تاکنون به بیش از ۲۰۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۱۱ فروردین اعلام کرد: تاکنون ۴۱ هزار و ۴۹۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند، ۲ هزار و۷۵۷ نفر به دلیل ابتلا به این ویروس فوت کرده و هزار و ۳۹۱۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

انتهای پیام/و

https://biknews.ir/11179کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/11179/رهایی-۳۲-نفر-از-چنگال-کرونا-ویروس-در-ماه/کپی شد!