صرفه جوئی ۲۵۰۰ مگاواتی ساعت انرژی برق در پتروشیمی فجر

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره) به نقل از روابط عمومی پتروشیمی فجر، بر طبق طراحی اولیه در فرآیند تولید آب اسمز معکوس واحد تصفیه آب ناحیه یک، محصول بلوکهای تولید آب اسمز ابتدا به یک مخزن واسط Intermediate Tank)) وارد شده و سپس توسط ۵ عدد پمپ ، به مخازن ذخیره ی اصلی منتقل می شد. با توجه به کارکرد مداوم وشرایط ویژه پمپ ها ،پیشنهاد فنی امکان از مدار خارج نمودن این پمپ ها مطرح و پس از چندین جلسه هم اندیشی و بررسی های کارشناسی واحدهای خدمات فنی ،بهره برداری ،تعمیرات و بازرگانی ، تایید و به مرحله اجرا گذاشته شد.

هفتمین سالگرد شهدای پتروشیمی بندر امام خمینی(ره) برگزار شد

نخستین پروانه بهداشتی محصولات پلی‌اتیلن در صنعت برای پتروشیمی بندرامام خمینی(ره) صادر شد

مانور واکنش در شرایط اضطراری در مجتمع پتروشیمی شهید تندگویان برگزار شد

اجرای مرحله نهایی این طرح ، با در اولویت قراردادن تعهدات این شرکت نسبت به ذینفعان منطقه و ارسال بدون توقف محصول در کمترین زمان، تکمیل و در مدار قرار گرفت.
از مزایای اجرای این طرح مهم می‌توان به کاهش مصرف انرژی الکتریکی به میزان ۲۵۰۰ مگاوات ساعت در سال ، کاهش هزینه های تعمیرات و نگهداری تجهیزات به علت حذف پنج دستگاه پمپ سانتریفوژ، از سرویس خارج نمودن ملزومات و تابلوهای برقی و ابزاردقیق ، سهولت در بهره برداری اشاره کرد.
لازم به ذکراست پتروشیمی فجر، وظیفه تأمین سرویس های حیاتی شرکت های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی را برعهده دارد .

انتهای پیام/ ع

https://biknews.ir/9012کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/9012/صرفه-جوئی-2500-مگاواتی-ساعت-انرژی-برق-در-پت/کپی شد!