پیام تبریک روحانی به ملت ایران: عید فطر روز کمک به نیازمندان، صله ارحام و نشاط معنوی مؤمنین است

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره)؛ رئیس جمهور در پیامی با تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر به ملت بزرگ ایران و پاسداشت حضور حماسی و باشکوه مردم همیشه در صحنه ایران در روز جهانی قدس در دفاع از آرمان‌های به‌حق ملت مظلوم فلسطین و حفظ همبستگی امت اسلامی، تصریح کرد: باور دارم به‌یاری خداوند سرزمین فلسطین به آغوش صاحبان این سرزمین باز خواهد گشت.

متن پیام حجت الاسلام حسن روحانی به این شرح است:

بسم ‌الله الرحمن الرحیم

عید فطر روز پیروزی انسان موحد در نبرد با انواع هواهای نفسانی است، جشنی باشکوه برای مردان و زنان مؤمنی که توانسته‌اند بندگی خالصانه خود را در برابر قدرت مطلق و لایزال هستی به‌زیباترین و کاملترین شکل متجلی سازند. عید فطر نمادی جذاب و بهجت‌انگیز از بازگشت به فطرت الهی انسانیت است.

عید فطر روز کمک به نیازمندان، صله ارحام و نشاط و طراوت معنوی مؤمنین است.

در این روز بزرگ خداوند مهربان را شکرگزارم که مردم باایمان و شریف ایران اسلامی همواره شایستگی این را یافته‌اند که همگام با سایر مسلمانان، از نعمات و برکات این توفیق در بندگی، شناخت، عبادت و پالایش معنوی خود، از هر آنچه غیرخدایی است، بهره‌مند شوند.

در این ایام خجسته، بلوغ ملت بزرگ ایران در این است که ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر را فراتر از محدودیت‌های قومی و ملی نگریسته و آن را به جشنواره‌ای جهانی تعالی بخشیده‌اند، ملتی که سهم شادی‌های خود را در ایام رهایی از وسوسه‌های شیاطین، با همه مسلمانان جهان تقسیم کرده و از آنها می‌خواهد شیرینی سرود «ولله الحمد» را در اتحاد و یکپارچگی در مقابل ایادی ظلمت دوچندان سازند.

اینجانب با تبریک این عید بزرگ اسلامی و با پاسداشت حضور حماسی و باشکوه مردم همیشه در صحنه ایران در روز جهانی قدس در دفاع از آرمان‌های برحق ملت مظلوم فلسطین و حفظ همبستگی امت اسلامی، باور دارم به‌یاری خداوند سرزمین فلسطین به آغوش صاحبان این سرزمین باز خواهد گشت.

همچنین امیدوارم با حفظ و استمرار آثار سازنده اجتماعی، اخلاقی و معنوی ماه مبارک رمضان در تمام طول سال و با بالابردن آستانه صبر و تحمل خود در عرصه‌های مختلف، شرایط مطلوب‌تری برای حرکت پرشتاب میهن اسلامی به اهداف آرمانی و توسعه‌ای فراهم شود.

حسن روحانی ــ رئیس جمهوری اسلامی ایران

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

 

https://biknews.ir/4893کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/4893/پیام-تبریک-روحانی-به-ملت-ایران-عید-فطر/کپی شد!