تشریح آخرین وضعیت شیوع کرونا در خوزستان؛ اهواز در صدر تعداد مبتلایان

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره) به نقل از تسنیم، غلامرضا شریعتی در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی به شرایط افزایشی خوزستان در مسئله کرونا اشاره کرد و اظهار داشت:در استان خوزستان در طول یک شبانه روز برای بیش از هزار نفر از افراد مشکوک به ویروس کرونا آزمایش انجام می‌شود،

وی افزود: بیش از ده درصد از تست های کرونا در کشور در خوزستان انجام می شود، و یکی از مزیت های افزایش بیماریابی؛ شناسایی سریع بیمار قبل از رسیدن به دوران شدید این بیماری و قرنطینه کردن آنان و انجام تست اطرافیان بیمار مبتلا به ویروس است.و  تعداد مبتلایان ما در استان به دلیل بیماریابی افزایش یافته است .

استاندار خوزستان گفت : اعمال محدودیت های سختگیرانه در ماه های ابتدایی باعث شد فشار کمتری به شبکه بهداشت و درمان و کادر درمانی در استان وارد شود.، میزان مبتلایان به ویروس کرونا در استان کمتر از متوسط کشوری است.

شهرستان کارون در استان خوزستان در وضعیت قرمز قرار دارد

شریعتی افزود: تنها شهرستان کارون  در وضعیت قرمز قرار دارد ولی متخصصان و ایپدیمیولوژیست استان تشخیص دادند که ۹ شهرستان در وضعیت قرمز قرار دادند.

برای اینجانب سلامت مردم خط قرمز است و به مردم وعده داده‌ام که هیچ چیزی بالاتر از حفظ سلامتی مردم استان نیست پروتکل سختگیرانه‌تری را برگزیده‌ایم و ۹ شهرستان را شامل اعمال محدودیت‌های سختگیرانه اعلام کرده‌ایم.

شریعتی در خصوص اعمال محدودیت‌های جدید در استان خوزستان گفت : فعلا ۹ شهرستان شامل این اعلام محدودیت‌ها خواهد شد. در ورودی‌های شهرهای استان هیچ گونه محدویت اعمال نمی‌شود اما اصناف غیرضروری و ادارات دولتی در این ۹ شهر تعطیل خواهد بود.

تعطیلی اصناف غیرضروری در ۹شهرستان خوزستان

استاندار خوزستان تصریح کرد : تا پایان هفته ادارات و اصناف غیرضرور ۹ شهر اعلام شده تعطیل خواهد بود. روز جمعه شرایط را بررسی خواهیم کرد و درصد پرخطر بودن اصناف و ادارات و حمل و نقل عمومی مشخص شده است.

افراد بدون ماسک وارد هیچ اداره ای نشوند

رئیس شورای سلامت استان خوزستان در مورد ضرورت استفاده از ماسک در ادارات و نهادهای استان اظهار کرد : به حراست ادارات و نهادهای استان گفته ایم که افراد بدون ماسک وارد این ادارات نشوند.و  ماسک به اندازه نیاز در استان تولید و توزیع می شود . پوشیدن دستکش چندان ضرورتی ندارد اما ماسک به تعداد مورد نیاز در بازار موجود است.

استاندار خوزستان با اشاره به نزدیک شدن عید سعید فطر و برپایی این آیین سنتی میان اقوام استان خوزستان و دید و بازدیدها گفت: رسانه ها و سران شیوخ و طوائف و شبکه های اجتماعی و سایر افراد و گروه های مرجع و سازمان های مردم نهاد باید به مردم لزوم رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را تذکر بدهند تا انشاالله بتوانیم همانندنوروز شرایط را مدیریت کنیم.

مراسم شب های قدر در محیط باز و به صورت محدود برگزار می‌شود

وی گفت: شبهای  قدر را در پیش داریم و در این خصوص با نماینده ولی فقیه در استان خوزستان رایزنی هایی شده است و قرار شد برنامه ریزی های در مورد برگزاری لیالی قدر با رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی انجام گیرد و در محیط باز به طور محدود این مراسم برگزار شود.

بهره برداری از آزمایشگاه تشخیص کرونا در اهواز

قرار است در روزهای آینده آزمایشگاه دیگری در اهواز بهره‌برداری شود ‌. افرادی که تست کرونا ویروس آنان مثبت اعلام شده است و نیاز به بستری ندارد تحت نظارت کادر درمانی در قرنطینه خانگی قرار خواهد گرفت.

شریعتی افزود: اتحادیه های اصناف و سازمان صمت و اداره کل تعزیرات حکومتی استان باید بر نحوه اجرای پروتکل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اصناف که مجاز به فعالیت هستند نظارت دقیق داشته باشند.

استاندار خوزستان با تقدیر از کادر درمانی و پزشکی گفت: مشوق هایی در مورد کادر درمان در شهرستان های استان انجام شده است و در مورد اهواز در حال انجام است. اما هیچ مشوقی جبران مجاهدت ها و تلاش های شبانه روزی و فداکارانه کادر درمان را نمی کند.

۲۵۰ هزار بسته معیشتی در استان خوزستان توزیع شده است

استاندار خوزستان با اشاره به توزیع ۲۵۰ هزار بسته معیشتی هدف‌گذاری شده بیان داشت :این‌بسته های معیشتی به خانواده هایی تعلق می گیرد که شیوع ویروس کرونا معیشت آنان را به مخاطره انداخته است.

استاندار خوزستان بیان داشت: ادارات ۹ شهرستان تعطیل اعلام شده است. تعطیلی یک سوم کارکنان مصوبه ستاد ملی کرونا است و تخطی از آن سرپیچی از قانون است و این مسئله رئیس و مدیرکل و کارمند نمی شناسد.

انتهای پیام/و

https://biknews.ir/11572کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/11572/تشریح-آخرین-وضعیت-شیوع-کرونا-در-خوزستا/کپی شد!