رکورد شکنی پتروشیمی امیرکبیر در تولید محصولات پلمیری

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره)، روابط عمومی شرکت پتروشیمی امیرکبیر اعلام کرد: برای اولین بار در طول ۱۰ سال گذشته، تولید محصولات پلیمری پتروشیمی امیرکبیر که نقش اساسی در EPS شرکت دارند، با تامین به موقع خوراک متنوع و رشد دریافت اتیلن، در پایان اولین روز مهرماه از مرز ۳۱۵ هزار تن گذشت.

این آمار به معنای تولید ماهانه بیش از ۵۲ هزار تن می باشد، این در شرایطی است که در نیمه اول سال ۹۷، کل تولید پلیمری شرکت ۲۴۲ هزار تن بوده که نشان از رشد ۳۰ درصدی دارد.

با تمهیدات اتخاذ شده، پیش بینی می شود تا پایان سال برای اولین بار؛ میزان تولید محصولات پلیمری به مرز ۷۰۰ هزار تن که ظرفیت اسمی مجتمع می باشد، برسد.

بیشتر بخوانید:

پتروشیمی امیرکبیر در اجرای مسؤولیت‌های زیست محیطی پیشگام است

رونق تولید پتروشیمی امیرکبیر در شرایط تحریم

روابط عمومی پتروشیمی امیرکبیر رتبه برتر بخش برنامه‌ریزی جشنواره سلام را کسب کرد

رشد بی سابقه  اتیلن دریافتی  در شش ماهه نخست سالجاری 

در این میان پتروشیمی امیرکبیر برای اجرای استراتژی های تولید خود و با ایجاد تنوع در دریافت خوراک, در ۶ ماهه  اول سال جاری توانست با دریافت ۱۷۵ هزار و ۱۹۲ تن اتیلن، ۲۶۵ درصد برنامه پیش بینی شده تامین این خوراک را محقق سازد.

این میزان اتیلن دریافتی نسبت به دوره مشابه سال قبل از رشدی معادل ۱۲۵ درصد برخوردار بوده که نسبت به ۱۰ سال گذشته بی سابقه بوده است.
شرکت پتروشیمی امیرکبیر,که امسال بیستمین سال فعالیت خود را سپری می کند,از جمله شرکت های تابعه وزارت تعاون,کار و رفاه اجتماعی است که در طول شش ماه اول سالجاری با اتخاذ روش های جدید برای تامین خوراک,توانسته بیش از ظرفیت های پیش بینی شده شرکت در زمینه تولید را محقق کند.

این مجتمع تولیدی در سایت ۴ منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی استقرار دارد.پتروشیمی امیرکبیر تولید کننده متنوع ترین محصولات پلیمری شامل پلی اتیلن سنگین، پلی اتیلن سبک، و پلی اتیلن سبک خطی در سطح کشور است که با ارائه محصولات خود در بازارهای داخلی و خارجی، جایگاه مهمی در صنعت پتروشیمی ایران را داراست.

انتهای پیام/ ع

https://biknews.ir/9810کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/9810/رکورد-شکنی-پتروشیمی-امیرکبیر-در-تولید/کپی شد!