شاعر بندر امام خمینی(ره) حائز رتبه نخست کنگره ملی شعر خلیج فارس شد

ششمین دوره کنگره ملی شعر خلیج فارس با معرفی برگزیدگان به اسکله پایانی بحرکان هندیجان رسید و لیلا سپهری از شاعران بندر امام‌ خمینی (ره) حائز رتبه نخست بخش ویژه سپید این کنگره ملی شد.

به گزارش پایگاه خبری خبر بندر امام خمینی(ره)، آیین پایانی کنگره ملی شعر خلیج فارس با حضور جمعی از شاعران سراسر کشور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، امام جمعه و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هندیجان از کنار آب‌های نیلگون خلیج فارس در اسکله بحرکان شهرستان هندیجان، برگزار شد.

در این رویداد ادبی شاعران برگزیده سروده‌های خود در وصف خلیج فارس خوانش کردند.

سید محمد جواد شرافت، یکی از شاعران شرکت کننده در این کنگره ادبی با تاکید بر اهمیت سرودن شعر پیرامون موضوعاتی هویتی و ارزشی خاطرنشان کرد: ما شاعرها برخی شعرها را برای دل خودمان و در زمان حال می‌سراییم اما موضوعاتی همچون خلیج فارس مختص امروز نیست بلکه برای مخاطبان فردا و قرن‌ها بعد نیز به یادگار می‌ماند.

حجت‌الاسلام سید عبدالحمید حسینی امام جمعه هندیجان در کنگره ملی شعر خلیج فارس اظهار کرد: در نظام مقتدر جمهوری اسلامی ایران با رشادت‌های جوانان، اهدای خون شهدا و رهبری رهبران فرزانه خلیج فارس به بالندگی رسید.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی از تمام کیان فرهنگی، معنوی و جغرافیایی این مرز و بوم حراست کرده است و امروز در روز ملی خلیج فارس درمیان آب‌های خلیج فارس با افتخار این رویداد ملی را برگزار می‌کنیم.

حجت‌الاسلام سید عبدالحمید حسینی در ادامه غزه و فلسطین را نماد مقاومت و آزادگی دانست و عنوان کرد: دشمنان برای متوقف کردن پیشرفت اسلامی و خدشه دار کردن اسلام تلاش می‌کنند تا معنا و مفهوم استقلال نظام را عوض کنند و ارزش را به ضد ارزش تبدیل کنند.

وی با توضیح اینکه در متون دینی بر دوستداری وطن تاکید شده است، تصریح کرد: پاسداشت روز ملی خلیج فارس یک وظیفه شرعی همگانی است و باید از هر وجب خاک ایران محافظت کرد.

برگزیدگان ششمین کنگره ملی شعر خلیج فارس معرفی شدند

در بخش کلاسیک این کنگره قاسم بای از رامیان استان گلستان، سحر شعبانی از هندیجان و فاطمه سلیمان‌پور از قم به ترتیب مقام اول تا سوم را کسب کردند.

در بخش اصلی شعر سپید، سارا شجاعی از اهواز، معصومه سادات شاکری از نیشابور موفق به کسب رتبه اول و دوم شدند و در این بخش هیچ اثری حائز رتبه سوم نشد.

در بخش ویژه کلاسیک نیز داوران هیچ اثری را حائز رتبه ندانستند.

لیلا سپهری از بندر امام‌ خمینی (ره) و پویا اقرایی از اهواز به ترتیب رتبه اول و دوم بخش ویژه سپید را از آن خود کردند و هیچ اثری در این بخش حائز رتبه سوم نشد.

در بخش آزاد این کنگره نیز اثر علی اکبر آغاسیان از تهران و در بخش گویشی اثر کلثوم ستاوی از شوش برگزیده شدند.

گروه کر ملی سرود نصر بندرامام خمینی(ره) منتخب برتر کشور به سرپرستی محمدرضا منصوری که به عنوان مهمان ویژه در ششمین کنگره ملی شعر خلیج فارس شرکت کرده بود، سرود “ایران زیبا” خود با موضوع ایران و خلیج فارس اجرا کرد.

انتهای پیام/

https://biknews.ir/16234کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/16234/برگزیدگان-کنگره-ملی-شعر-خلیج-فارس-برگز/کپی شد!