اعلام احکام ‌متهمان‌ پرونده فساد مالی در بندر امام خمینی(ره)

رئیس دادگستری بندر امام خمینی(ره) از صدور احکام قطعی دو عضو هیات مدیره انجمن صنفی حمل و نقل پایانه بار جاده‌ای این شهرستان به اتهامات مالی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خبر بندر امام خمینی(ره)، عزیز مراد حسین‌پور یکشنبه در خصوص این پرونده اظهار کرد: سال ۱۴۰۰ شکایتی توسط اشخاص حقوقی و حقیقی فعال در حوزه حمل و نقل پایانه بار بندر امام خمینی(ره) علیه سه نفر از اعضای هیات مدیره انجمن صنفی حمل و نقل جاده‌ای این شهرستان وصول شد.

وی افزود: با توجه به اتهام تحصیل مال نامشروع، خیانت در امانت و اختلاس در دادسرای بندر امام خمینی(ره) برای متهمان، پس از بررسی اسناد و مدارک، اظهارات شهود و شکایت‌کنندگان حقیقی و حقوقی، گزارش ضابطان قضایی، نظرهای کارشناسان قضایی و طی شدن فرآیند آیین دادرسی، حکم متهمان توسط رئیس شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری این شهرستان صادر و این حکم در دادگاه تجدیدنظر استان خوزستان نیز تایید شد.

حسین‌پور ادامه داد: رئیس و معاون انجمن صنفی حمل و نقل جاده‌ای بندر امام خمینی(ره)، به‌ عنوان متهمان ردیف اول و دوم این پرونده و پس از رد مال به شکات، طبق مواد ۲ و ۲۳ قانون مجازات اسلامی، به دو سال حبس تعزیری و نیز دو سال انفصال از خدمات دولتی و عمومی، محکوم شدند.

وی افزود: در خصوص متهم ردیف سوم پرونده نیز طبق ماده ۴ قانون آیین دادرسی و اصل ۳۷ قانون اساسی، حکم برائت از اتهامات وارده صادر شد.

انتهای پیام/

https://biknews.ir/16348کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/16348/اعلام-احکام-متهمان-پرونده-فساد-مال/کپی شد!