عبور از همه سختی‌ها نیازمند روحیه ایام دوران دفاع مقدس است

امام جمعه بندر امام خمینی(ره) گفت: برای عبور از همه سختی‌ها هم مسئولان و هم مردم نیاز به روحیه روزهای دوران دفاع مقدس دارند.

به گزارش پایگاه خبری خبر بندر امام خمینی(ره)، حجت‌الاسلام جاسم عبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بندر امام خمینی(ره) با تسلیت هشتم ربیع الاول سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع)، اظهار کرد: امام حسن عسکری(ع) دو وظیفه مهم بر عهده داشتند یکی اینکه حضرت مهدی(عج) را از دست دشمنان حفظ کنند و دیگر این که حضرت مهدی(عج) را به بزرگان شیعه معرفی کنند تا در آینده در مسئله امامت دچار اختلاف نشوند.

وی در ادامه با تقدیر از سخنرانی شجاعانه و موضع‌گیری انقلابی رئیس جمهور در سازمان ملل متحد، گفت: رئیس‌جمهور ایران اسلامی، کتاب قرآن را که غربیان مدعی دمکراسی افرادی را مجبور به آتش زدن آن کردند را با اقتدار نشان می‌دهد و اعلام می‌کند باید از قرآن دفاع کرد، چون کتاب وحی الهی تا ابد ماندنی و حرکت‌های مذبوحانه دشمن نیز توان آسیب زدن به آن را ندارد.

خطیب جمعه بندر امام خمینی(ره) ادامه داد: رئیس جمهور سال گذشته نیز با شجاعت تصویر سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی را نشان داد تا دروغ مدعیان حقوق بشر و مبارزه با تروریسم را برای جهانیان اثبات کند. شاهد بودیم که رئیس‌جمهور در مورد حمایت از ملت مظلوم فلسطین هم به صراحت جنایات‌ رژیم صهیونسیتی را بیان کرد.

عبادی خاطرنشان کرد: همچنین از مواضع رئیس جمهور در مورد بیان سیاست ضد استکباری نظام مقدس جمهوری اسلامی و جهت‌گیری‌های دستگاه دیپلماسی در ارتباط با مذاکرات عزتمندانه هسته‌ای تقدیر و تشکر می‌کنیم.

وی در فراز دیگری از خطبه‌ها با گرامیداشت ۳۱ شهریور آغاز هفته دفاع مقدس و با درود به روح بنیان‌گذار انقلاب اسلامی حضرت امام (ره) و شهدای سرافراز دوران دفاع مقدس، بیان کرد: این شجاعت و صراحت در بیان توسط خادم ملت ایران در سازمان ملل مرهون و محصول خون شهدا است.

امام جمعه بندر امام خمینی تصریح کرد: این عزت و قدرت جمهوری اسلامی نشأت گرفته از رشادت‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس است، ملت ایران باید به این سربلندی و سرافرازی خود ببالند.

عبادی تأکید کرد: شجاعت، ایثار و فداکاری رزمندگان در دوران دفاع مقدس را باید برای نسل جوان امروز بیان کرد تا این میراث و گنج بی‌نظیر به فراموشی سپرده نشود. برای عبور از همه سختی‌ها هم مسئولان و هم مردم نیاز به روحیه ایام دوران دفاع مقدس دارند.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس همه برای عزت و شرف این کشور بدون هیچ نام و نشانی و انتظاری مجاهدت می‌کردند. با اندیشه رزمندگان دوران دفاع مقدس می‌توان از همه سختی‌ها عبور کرد.

خطیب جمعه بندر امام خمینی با بیان اینکه امروز همه باید هوشیار باشیم چرا که دشمن در تلاش برای ایجاد شکاف در بین ملت و ولایت و دلسوزان نظام است، افزود: باید بدانیم که تنها رمز پیروزی، ماندگاری و استقامت این ملت و کشور وحدت، همدلی، بصیرت و تبعیت از ولایت فقیه است که باید همچنان تداوم داشته باشد.

عبادی در پایان اضافه کرد: دشمن به دنبال کم‌ارزش و فراموش کردن ارزش‌های دفاع مقدس است، چرا که می‌داند این چه گنج و ظرفیت عظیمی است.

انتهای پیام/

https://biknews.ir/15441کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/15441/عبور-از-همه-سختیها-نیازمند-روحیه-ایا/کپی شد!