امام جمعه بندر امام خمینی(ره):

شورای شهر بندر امام خمینی(ره) پاسخگوی عملکردشان و سؤالات شهروندان باشند

امام جمعه بندر امام خمینی(ره) گفت: اولویت اعضای شورای شهر و شهردار باید مناطق کم‌برخوردار و محروم باشد.

به گزارش پایگاه خبری خبر بندر امام خمینی(ره)، حجت‌الاسلام جاسم عبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بندر امام خمینی(ره) با تبریک به هیئت رئیسه جدید شورای این شهر اظهار کرد: یکی از حقوق و انتظارهای مردم از اعضای شورا و شهردار بندر امام خمینی(ره) به سرانجام رسیدن پروژه‌های عمرانی است.

وی افزود: مردم انتظار دارند پروژه‌های عمرانی در سطح شهر انجام شود و امیدوارند که امسال شاهد بهره‌برداری و افتتاح این پروژه‌ها باشند.

عبادی تأکید کرد: پروژه‌های عمرانی از قبیل جاده کمربندی باید هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شود، همچنین انتظار می‌رود اوضاع فضای سبز، پارک‌های محلی و مشکلات بازار و بازاریان ساماندهی شود.

خطیب جمعه بندر امام خمینی(ره) خاطر نشان کرد: امیدوارم شاهد نهضت آسفالت باشیم چرا که اوضاع معابر شهری بندر امام خمینی(ره) به شدت اسفناک است که در این رابطه باید اقدامات مثبت و لازم با سرعت قابل قبول انجام بگیرد و امسال این پروژه‌ها به سرانجام برسد.

عبادی یادآور شد: متاسفانه ورودی‌های شهر بندر امام خمینی(ره) به هیچ وجه مطلوب نیست و چهره زیبایی ندارد و این موضوع به هیچ عنوان در شأن شهری که مزین به نام بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی است، نیست و هرچه سریعتر این ورودی‌ها باید اصلاح و زیباسازی شود.

وی تأکید کرد: اولویت اعضای شورای شهر در برنامه‌ریزی باید توجه به مناطق کم‌برخوردار باشد و آنجا را ساماندهی کنند چرا که مردم این مناطق به شدت از اعضای شورا گله‌مند هستند و انتظار دارند به مشکلات عمرانی آنها رسیدگی شود.

امام جمعه بندر امام خمینی(ره) همچنین بر لزوم تسریع در اجرای پروژه تأکید کرد و گفت: اگر سرعت عمل در کارها نباشد هزینه‌های زیادی روی دست مسئولان خواهد گذاشت و با چند برابر هزینه مجبور می‌شوند پروژه‌ها را به سرانجام برسانند و گاهی اوقات هم ممکن است پروژه‌ای به سرانجام نرسد و باعث گلایه مردم شود.

عبادی متذکر شد: در این رابطه باز هم بنده تا حصول نتیجه در راستای احقاق حقوق مردم شریف بندر امام خمینی(ره) پیگیری خواهم کرد و نتیجه پیگیری‌ها را با شهروندان عزیز در میان خواهم گذاشت.

وی عنوان کرد: اعضای شورای اسلامی شهر بندر امام خمینی(ره) بدانند که زمان خدمتگزاری به مردم محدود است و این فرصت به سرعت می‌گذرد. اعضای شورا و شهردار دو سال از فرصت خدمتگزاری به مردم را پشت سر گذاشته‌اند و مردم همچنان امیدوار به تحول عمرانی در شهر بندر امام هستند.

خطیب جمعه بندر امام خمینی(ره) ادامه داد: اعتماد مردم به خدمتگزاران خود بزرگ‌ترین سرمایه است نباید کفران نعمت کرد و با بی‌توجهی و قدرنشناسی و عدم خدمت صادقانه به مردم این اعتماد را از بین برد و باعث بی‌اعتمادی مردم شد.

عبادی یادآور شد: توصیه دیگری که به اعضای شورای اسلامی شهر بندر امام خمینی(ره) دارم این است که با مردم گفت‌وگو کنند و پاسخگوی عملکرد خود و سوالات مردم باشند، مردم باید از عملکرد شما آگاه باشند.

وی افزود: خدای ناکرده دچار اختلافات نشوید و اگر هم اختلافی وجود دارد با گفتگو حل و فصل شود، همچنین از ورود به مسائل حاشیه‌ای به شدت بپرهیزید چرا که پرداختن به این مسائل باعث از بین رفتن فرصت خدمتگزاری به این مردم شریف و نجیب می‌شود.

امام جمعه بندر امام خمینی(ره) در فراز دیگری از خطبه‌ها با تسلیت ۲۵ محرم‌الحرام سالروز شهادت امام زین العابدین علی بن الحسین(ع) اظهار کرد: حضرت سیدالشهدا (ع) قیام کردند و مطالبی که همه شنیده‌اند اتفاق افتاد هر قیامی که اتفاق می‌افتد و هر انقلابی که در طول تاریخ صورت پذیرفته به صورت طبیعی دشمنان به دنبال تحریف آن انقلاب هستند یا به دنبال این هستند که آن قیام و انقلاب را به فراموشی بسپارند.

عبادی افزود: بنابراین وظیفه امام حسین(ع) جهاد بود که با تقدیم جان و مال و اسارت دادن فرزندان انجام دادند. وظیفه امام بعدی و افرادی که باقی ماندند مسئله جهاد تبیین بود، برای جلوگیری از انحراف و تحریف این قیام و این که مردم بدانند امام به چه منظور قیام کردند امام زین العابدین به وظیفه خودشان یعنی جهاد تبیین عمل کردند. حضرت زینب(س) هم به این وظیفه خودشان عمل کردند.

وی در پایان تصریح کرد: امام سجاد(ع) پرچم‌دار و علمدار جهاد تبیین است و با این جهاد جنگ به ظاهر باخته را به پیروزی تبدیل و کاری کرد که در شام که اسمی از اهل بیت نشنیده بودند و اسلام‌شان از اول با معاویه شروع شده بود، اولین روضه را برای اهل بیت برگزار کردند.

انتهای پیام/و

https://biknews.ir/15364کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/15364/شورای-شهر-بندر-امام-خمینیره-پاسخگوی-عم/کپی شد!