تنها درمانگاه دولتی بندر امام خمینی(ره) پزشک ندارد

عضو شورای اسلامی شهر بندر امام خمینی(ره) با انتقاد از عدم حضور موثر پزشک در تنها درمانگاه دولتی شهر از مسئولان امنیتی و نظارتی و دادستان به عنوان مدعی‌العموم درخواست کرد با ترک فعل مسئولان بهداشت و درمان ماهشهر و خوزستان، برخورد قاطع قانونی کنند.

به گزارش پایگاه خبری خبر بندر امام خمینی(ره)، فرید قنواتی در گفت‌وگو با تسنیم، با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان شهرستان و استان به حداقل خدمات درمانی در بیمارستان راه زینب(س)، اظهار کرد: تذکرهای زیادی از طرف شورای شهر بندر امام خمینی(ره) به رئیس شبکه بهداشت درمان شهرستان بندر ماهشهر درباره عدم حضور پزشک در ساعت‌های مختلف شبانه‌روز در تنها درمانگاه دولتی شهر داده شده، ولی متأسفانه تاکنون این مشکل و معضل حل نشده است.

وی افزود: بیمارستان راه زینب(س) بندر امام خمینی(ره) به عنوان تنها درمانگاه دولتی در بندر امام‌خمینی(ره)، فقط به اسم و تابلو “بیمارستان” خطاب می‌‌شود، ولی علی‌رغم تذکرهای که مسئولان شهری به شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرماهشهر و دانشگاه علوم پزشکی اهواز دادند، از کمترین امکانات درمانی حتی یک درمانگاه برخوردار نبوده و نیست.

قنواتی در ادامه تاکید کرد: با توجه به حوزه جغرافیای وسیع مراجعه حوادث رانندگی به اورژانس این مرکز درمانی دولتی، پزشک در روزهای تعطیل و ساعت‌‌های پرازدحام مراجعه کننده، اکثر مواقع حضور ندارد.

وی افزود: بیمارستان راه زینب(ره) تنها مرکز با تعرفه خدمات پزشکی دولتی است و عموم مردم نمی‌توانند از مراکز خصوصی استفاده کنند، این سهل انگاری متوجه دکتر اسکندری و سرمست مسئولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان و استان است.

عضو شورای اسلامی شهر بندر امام خمینی(ره) درخصوص استقلال شبکه بهداشت و درمان بندرامام خمینی(ره) بیان کرد: متاسفانه نگاه به بهداشت و درمان در بندرامام خمینی(ره) از طرف شبکه‌ بهداشت و درمان شهرستان بندر ماهشهر، ناعادلانه و حداقلی بوده است.

وی افزود: با وجود پیگیری مکاتبات مکرر برای استقلال شبکه‌ بهداشت و درمان بندر امام خمینی(ره) از شهرستان بندر ماهشهر با دفتر نماینده مجلس و دانشگاه علوم پزشکی، ولی متاسفانه همکاری از طرف مسئولان استان خوزستان و نماینده مجلس و یا پیگیری از طرف وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، انجام نداده‌اند.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر بندر امام خمینی(ره) تصریح کرد: از مراکز امنیتی و نظارتی و دادستان به عنوان مدعی‌العموم خواهش می‌کنم برای احقاق حداقل‌ امکانات و خدمات بهداشتی و درمانی مردم محروم ۸۵ هزار نفری بندرامام خمینی(ره)، ورود موثر کرده و با هر نوع ترک فعل مسئولان شهرستان بندرماهشهر، نماینده مجلس و دانشگاه علوم پزشکی خوزستان، برخورد قاطع قانونی کنند.

راهکار تشویقی “کارانه ساعتی” دانشگاه علوم پزشکی برای جذب پزشکان در مراکز درمانی دولتی 

دکتر عبدالرضا اسکندری رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندر ماهشهر درباره عدم حضور پزشک عمومی در بیمارستان راه زینب(س) بندر امام خمینی(ره)، اظهار کرد: طبق قانون دانشگاه علوم پزشکی استان خوزستان مسئولیتی برای پیدا کردن پزشک مأمور برای بیمارستان‌ها ندارد و این مسئولیت برعهده شبکه‌های بهداشت و درمان، قرار دارد.

وی افزود: مراکز خصوصی درمانی پتروشیمی‌ها و سازمان تامین اجتماعی در شهرستان بندر ماهشهر، پرداختی دستمزد بالاتری به پزشکان نسبت به مراکز دولتی دارند و این کار سبب کمبود پزشک در مراکز دولتی شده است و پزشکان علاقه‌ای به عقد قرارداد ندارند.

وی تأکید کرد: تلاش شده برای حل مشکل کمبود پزشک در نوبت‌کاری بیمارستان راه زینب(س) بندر امام خمینی(ره) از ظرفیت بیمارستان حاجیه نرگس ماهشهر، کمک گرفته شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرماهشهر تصریح کرد: با پیگیری انجام شده، دانشگاه علوم پزشکی اهواز برای رفع این نوع مشکلات، با “کارانه ساعتی” برای تشویق و تامین کمبود پزشک مراکز درمانی دولتی، موافقت کرده است.

وی ابزار امیدواری کرد با راهکار تشویقی “کارانه ساعتی” دانشگاه علوم پزشکی به پزشکان، مشکل کمبود پزشک در مراکز درمانی دولتی برطرف شود.

گزارش از رضا ولایتی

انتهای پیام/و

https://biknews.ir/15047کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/15047/تنها-درمانگاه-دولتی-بندر-امام-خمینیره/کپی شد!