صدور احکام مسئولان مقصر در آبگرفتگی سال ۹۹ بندر امام خمینی + جزئیات

رئیس دادگستری بندرامام خمینی (ره) از محکومیت مسئولان اسبق شهرداری و آبفا بندرامام خمینی (ره) خبر داد و گفت: در پرونده مقصران آبگرفتگی سال ۹۹ بندرامام خمینی(ره) برای دو نفر رای به محکومیت صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری خبر بندر امام خمینی(ره) به نقل از روابط عمومی دادگستری بندرامام خمینی،  اسد هلالی‌زاده با اشاره به صدور رای بدوی پرونده مرتبط با محمد عبیاوی شهردار اسبق و جهانگیر نیک‌نژاد رئیس اسبق  اداره آبفا بندرامام خمینی (ره) اظهار داشت: این پرونده پس از طی فرآیند تحقیقات و صدور کیفرخواست در دادسرا، با توجه به سمت متهمان منجر به صدور رای بدوی شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری بندرامام خمینی (ره) به ریاست سید شهاب‌الدین رام‌نژاد شد.

بیشتر بخوانید:

اینجا “ونیز”نیست/آبگرفتگی عجیب منازل و معابر در بندر امام خمینی + فیلم

شهردار بندر امام خمینی(ره) به دادسرا احضار شد

شهردار بندر امام خمینی(ره) تعلیق شد

رئیس اداره آبفا بندر امام خمینی(ره) بازداشت شد

رئیس دادگستری بندرامام خمینی (ره) با اشاره به جزئیات این پرونده گفت: شهردار و رئیس اداره آبفا در زمان تشکیل پرونده در سال ۱۳۹۹ به دلیل آبگرفتی سطح شهر بندرامام خمینی (ره) احضار و بازداشت شدند. پس از صدور کیفرخواست و تحقیقات تکمیلی در دادسرا، پرونده در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو به ریاست آقای رام نژاد مورد رسیدگی قرار گرفت و بر این  اساس شهردار محمد عبیاوی به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی و اتهام تفریط در اجرای تکالیف مقرر در بند دوم و چهارم ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها مصوب سال ۱۳۳۴ و اصلاحات و الحاقات بعدی منتهی بر محروم ساختن عموم افراد شهر بندرامام خمینی (ره) از حقوق مقرر در اصل ۲۲ قانون اساسی از جمله حق مال و مسکن خویش ناظر بر ماده ۵۷۰ قانون مجازات اسلامی تعزیرات مصوب سال ۱۳۵۷ به تحمل ۲۰ماه حبس تعزیری و یکسال محرومیت از مشاغل دولتی محکوم شد.

وی افزود: همچنین جهانگیر نیک نژاد رئیس اسبق اداره آبفا بندرامام خمینی(ره)  به اتهام تهدید علیه بهداشت  و سلامت عمومی به تحمل ۷ماه حبس تعزیری محکوم شد.

هلالی‌زاده با اشاره به اینکه آرامش روانی جامعه و مردم در اولویت دستگاه قضا است، تاکید کرد: دادگستری بندرامام خمینی (ره) در همین راستا با هرگونه تخطی از قانون برخورد قاطع و قانونی خواهد داشت.‌

انتهای پیام/و

https://biknews.ir/14707کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/14707/صدور-احکام-مسئولان-مقصر-در-آبگرفتگی-سا/کپی شد!