کشتی حامل نهاده دامی در بندر امام خمینی (ره) پهلو گرفت

مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان گفت: یک فروند کشتی اقیانوس پیما حامل ۶۳هزار تن کنجاله سویا از کشور برزیل روز چهارشنبه در اسکله" فله بار"بندر امام خمینی پهلو گرفت.

به گزارش پایگاه خبری خبر بندر امام خمینی(ره)، حمید بدوی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این محموله نهاده دامی توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور وابسته به وزارت جهادکشاورزی سفارش و خریداری شده است.

وی افزود:با پهلوگیری این کشتی ، عملیات تخلیه و حمل یکسره آن به مناطق مختلف کشور شروع شده و در چند روز آینده به پایان می‌رسد.

مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان در ادامه بیان کرد: چند فروند کشتی نهاده های دامی از کشورهای مختلف در مسیر بندر امام خمینی(ره) هستند که در روزهای آینده به لنگرگاه این مجتمع بندری می‌رسند.

بدوی افزود: خوشبختانه امسال با برنامه ریزی و تمهیدات انجام شده ، واردات نهاده‌های دامی توسط شرکت پشتیبانی امور دام و شرکت های بخش خصوصی روندی مستمر و منظم داشته است.

حدود ۸۰درصد حجم کالاهای اساسی (نهاده‌های دامی و غلات) مورد نیاز کشور از طریق بندر امام خمینی انجام می شود.

بخش دیگری از کالاهای اساسی مورد نیاز کشور از بنادر شهید رجایی و چابهار و بنادر شمالی وارد کشور می‌شود.

پارسال حدود ۱۷میلیون تن کالای اساسی از طریق بندر امام خمینی وارد کشور شد که در مقایسه با سال ماقبل آن ۲۱درصد رشد داشته است.

بندر امام خمینی در ۱۲۰ کیلومتری جنوب اهواز در خورموسی واقع شده و پس از بندر شهید رجایی در استان هرمزگان راهبردی ترین بندر کشور محسوب می‌شود.

انتهای پیام/و

https://biknews.ir/14306کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/14306/کشتی-حامل-نهاده-دامی-در-بندر-امام-خمینی/کپی شد!