تردد زائران عتبات عالیات به صورت کاروانی و انفرادی همچنان امکان پذیر است

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خوزستان گفت: تردد زائران عتبات عالیات به صورت کاروانی و انفردای از مرز شلمچه همچنان امکان پذیر است.

به گزارش پایگاه خبری خبر بندر امام خمینی(ره)،‌حکیم عبداللهی معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خوزستان در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: تردد زائران عتبات عالیات به صورت کاروانی و انفردای از مرز شلمچه همچنان امکان پذیر است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه زائران اربعین حسینی از هم‌اکنون مقدمات سفر را آغاز کنند، افزود: با توجه به نزدیک شدن به سوگواری سرور و سالار شهیدان و راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی، زائرانی که قصد شرکت در مراسم اربعین حسینی دارند در صورتی اجازه خروج از کشور خواهند داشت که از اعتبار گذرنامه حداقل ۶ ماه باقی مانده باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خوزستان افزود: ثبت نام در سامانه سماح و رعایت سایر شرایط ثبت نامی مندرج در آدرس https://samah.haj.ir/ از دیگر الزامات برای شرکت در مراسم راهپیمایی اربعین سال جاری است که نحوه و چگونگی پیش ثبت نام متعاقبا و به موقع از طریق کمیته اعزام اربعین (سازمان حج و زیارت) اطلاع رسانی خواهد شد.

وی گفت: از دیگر الزامات شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی تزریق دو دُز واکسن و همچنین برای کسانی که ۶ ماه از آخرین زمان تزریق واکسن آن‌ها گذشته باید دُز یادآور ترزیق کنند.

 عبداللهی خاطرنشان کرد: امیدواریم با پیش بینی‌هایی که اندیشیده شده، ان‌شالله کنگره عظیم اربعین حسینی امسال خدمات مطلوب و بهتری برای رفاه حال زائران ابا عبدالله الحسین (ع) ارائه شود.

انتهای پیام/و

https://biknews.ir/14305کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/14305/تردد-زائران-عتبات-عالیات-به-صورت-کاروا/کپی شد!