تکذیب شایعه بازبودن مرز شلمچه/ امکان بازشدن مرزها در حد صفر است

معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان گفت: مرزهای زمینی شلمچه و چذابه برای تردد زائرین اربعین بسته است و تا اطلاع بعدی هرگونه تردد غیرقانونی است.

وی افزود: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا، به‌دلیل عدم مهیا شدن شرایط لازم برای تردد زمینی به کشور عراق، مردم عزیز به‌هیچ‌وجه به مرزهای شلمچه و چذابه مراجعه نکنند چراکه علاوه بر بسته بودن درب‌ پایانه‌ها، مواکب نیز در مرز دایر نیستند و کسی به زائران خدمات‌رسانی نخواهد کرد.

فرمانده انتظامی استان خوزستان تصریح کرد: با تصمیم دو دولت ایران و عراق، امسال نیز ما متأسفانه به‌دلیل شرایط کرونایی تردد زمینی زائرین برای زیارت عتبات در ایام اربعین را نخواهیم داشت و هرگونه خبر در خصوص تردد زائرین از مرزهای زمینی به کشور عراق کذب محض است.

نجفی با درخواست از مردم شریف برای عدم مراجعه به مرزها، بیان داشت: مرزهای زمینی مناطقی حفاظتی هستند که تردد آزادانه در محدوده مرزها غیرقانونی است لذا مردم شریف با توجه به بسته بودن مرزها و تعطیلی مواکب، به‌هیچ‌وجه به مرزها مراجعه نکنند.

وی در خصوص احتمال باز شدن مرزها در چند روز آینده برای تردد زائرین گفت: براساس آنچه اعلام شده است تاکنون تصمیمی برای باز شدن مرزهای زمینی برای تردد زائرین اتخاذ نشده است که هرگونه تصمیم جدید منوط به هماهنگی با طرف عراقی است که این مبحث چند روزی زمان‌گیر است که از فرجه اربعین خارج خواهد شد لذا امکان باز شدن مرز برای اربعین تقریباً غیرممکن است.

انتهای پیام/

https://biknews.ir/13304کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/13304/تکذیب-شایعه-بازبودن-مرز-شلمچه-امکان-با/کپی شد!