دولت عراق تعداد مجوز ویزای زائران اربعین حسینی را دو برابر کرد

دولت عراق تعداد مجوز ویزای زائران اربعین حسینی را دو برابر کرد نخست‌وزیر عراق تعداد مجوز ویزای زائران کشورهای مختلف اسلامی برای شرکت در مراسم اربعین حسینی را دو برابر کرد و دستور داد تا تعداد زائران از ۴۰ هزار به ۸۰ هزار نفر افزایش یابد.

به گزارش خبر بندر امام خمینی (ره) به نقل از تسنیم، با نزدیک شدن مراسم اربعین، دولت عراق به منظور حضور تعداد بیشتر زائران در این مراسم تصمیم گرفت تا سهمیه زائران کشورهای مختلف اسلامی را که به دلیل شرایط کرونا کاهش یافت، افزایش دهد.

در همین راستا، دفتر اطلاع رسانی «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که الکاظمی روز پنجشنبه دستور داد تا مجوز زائران برای شرکت در مراسم اربعین حسینی دوچندان شود و از ۴۰ هزار به ۸۰ هزار نفر افزایش یابد.

در این بیانیه بر پایبندی همه زوار به شروط واکسیناسیون و تست کرونا و سایر تعهدات بهداشتی تأکید شد.

در پی افزایش شیوع ویروس کرونا در عراق، دولت این کشور پیشتر با ورود ۴۰ هزار زائر خارجی برای شرکت در مراسم اربعین حسینی فقط از راه هوایی موافقت کرده بود.

دولت عراق اعلام کرد که ۳۰ هزار زائر ایرانی و ۱۰ هزار خارجی و عربی می‌توانند برای مراسم اربعین امام حسین (ع) وارد عراق شوند.

انتهای پیام/

https://biknews.ir/13265کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/13265/دولت-عراق-تعداد-مجوز-ویزای-زائران-اربع/کپی شد!