رئیس جمهور در اهواز:

لازم باشد ۷۰ بار به خوزستان می آیم/خوزستانی‌ها دشمن را ناکام گذاشتند

رئیس جمهور گفت: برای حل مشکلات مردم خوزستان اگر لازم باشد ۷۰ بار به این استان سفر خواهم کرد.

به گزارش پایگاه خبری خبر بندر امام خمینی(ره)، سید ابراهیم رئیسی عصر امروز پنج شنبه در دیدار مردمی در مصلی مهدیه امام خمینی (ره) اهواز اظهار کرد: حقیقتاً خوزستان دین خود را ادا کرده و امروز همه کشور به ویژه مسئولان باید نسبت به این مردم وفادار، مقاوم و باصفای این استان ادای دین کنیم.

وی با اشاره به اینکه استان خوزستان در هشت سال دفاع مقدس ایستادگی و رشادت را از خود نشان داد، ادامه داد: ظرفیت‌های مهمی در این استان وجود دارد که از آن جمله می‌توان به نیروهای جوان، کارآمد و اثرگذار اشاره کرد؛ بسیاری از جوانان برومند می‌توانند در این استان تأثیرگذار باشند.

رئیس جمهور، مسئله اشتغال را یکی از مسائل مهم خوزستان و دارای اولویت برشمرد و تصریح کرد: استاندار و دیگر مسئولان استانی باید زمینه اشتغال را برای مردم این استان فراهم کنند؛ مدیران باید در استخدام‌ها از نیروی بومی بهره مند شوند چون بر نیروهای غیربومی اولویت دارند.

رئیسی با تأکید بر اینکه همه بخش‌ها باید در کنار وزارت کار در اشتغالزایی نقش آفرینی داشته باشند، اضافه کرد: مردم خوزستان و اهواز بدانید که این همه لطف و محبت شما را به وفاداری انقلاب مرتبط می دانم وگرنه من به غیر از یک طلبه خدمتگزار نیستم و مهمترین افتخار من نوکری برای شما مردم است؛ مهمترین افتخار من این است که برخی به من گفتند که از اول دولت هفت بار به خوزستان سفر کردید و در پاسخ گفتم برای رفع مشکلات این استان اگر لازم باشد ۷۰ بار سفر می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه تا مشکل آب، برق، فاضلاب، اشتغال، جوانان و دیگر مسائل حل نشود نمی‌توانم آرام بگیرم چون مردم وفاداری خود را نشان دادند و حماسه ساز شدند، گفت: سخن از رأی نیست بلکه سخن از عهد است؛ به عهد باید پایبند بود، همان عهدی که مردم خوزستان با نظام و انقلاب دارند، من هم به عهدم با مردم خوزستان وفادار خواهم بود.

اولویت اشتغال در خوزستان

رئیسی بیان کرد: سهمیه اشتغال در خوزستان مورد توجه است، سهم ۶۰ هزار نفری اشتغال این استان مورد توجه و تأکید قرار دارد؛ امروز صبح به بخش‌هایی مراجعه کردم که بسیاری از جوانان برای رفع بیکاری خود مراجعاتی داشتند، حتم بدانید که برای ما اولویت است و مدیران استان هم باید برای اشتغالزایی در بخش‌های مختلف توجه داشته باشند.

رئیس جمهور عنوان کرد: برخی کارها در خوزستان دارای عقب ماندگی بودند، فاضلاب اهواز نباید این گونه می‌بود که مردم این شهر با بارش باران دچار مشکل شوند؛ نزولات آسمانی به عنوان نعمت تلقی می‌شود، چرا مردم باید احساس مشکل کنند. کاری که در این دو سال انجام شده با ۳۰ سال کار برابری می‌کند؛ امروز ۱۵۰ جبهه کاری در اهواز ایجاد شده تا هرچه سریع‌تر مشکل فاضلاب حل شود.

رئیسی با بیان اینکه امروز یک هزار و ۷۰۰ روستا آبرسانی شده و از این بین ۱۷۶ مورد افتتاح شد، گفت: در یک سال گذشته مطابق کل دولت دوازدهم نیروگاه سازی در کشور انجام شده است؛ در خصوص زیرساخت‌های آب، برق و فاضلاب مشکلات جدی داشتیم ولی کار با سرعت انجام شد.

وی با اشاره به اینکه خودم پیگیر مسائل استان خوزستان و بسیاری از نقاط کشور خواهم بود، یادآور شد: در طرح غدیر، آبرسانی به چهار میلیون و ۷۰۰ هزار نفر مورد تأکید بودند که در فاز بعدی هم این کار را تکمیل می‌کنیم؛ اقدامات حوزه آب، برق و فاضلاب در دستور کار جدی دولت است.

رئیسی با تاکید بر اینکه مدیران باید در تراز مردم انقلابی خوزستان باشند، بیان کرد: هر مدیری که روحیه تحولی ندارد و خسته ظاهر شده حتماً باید جای خود را به یک مدیر انقلابی متحول بدهد؛ به خاطر اینکه امروز به یک حرکت جهادی و انقلابی نیازمند هستیم، حرکت معمولی در خوزستان جواب نمی‌دهد.

مردم باید مسکن داشته باشند

رئیس جمهور، کارآمدی را مسئله مهمی دانست و افزود: در این دولت، برنامه مهم، اجرای عدالت است؛ فقر، تبعیض و فساد زیبنده نظام اسلامی نیست و این دولت مأموریت خود را مبارزه با فقر، فساد و تبعیض می‌داند. آنچه که امروز از جانب ملت، رهبری فرزانه انقلاب اسلامی، خانواده شهدا وظیفه ما است، توجه به این ارزش‌ها هست؛ عقب ماندگی به دلیل سال‌ها بی توجهی وجود دارد ولی امروز وظیفه سنگینی برعهده داریم و همگان در این رابطه باید تلاش کنند.

رئیسی گفت: در خوزستان زمین کم نداریم، خوزستان برای اینکه بتواند صاحبان زمین و مسکن، زوج‌های جوان، خانواده‌هایی که جدید تشکیل شده و خانواده‌هایی که مدت هاست از مستأجری رنج می‌برند حل مشکلات آنها با امکانات موجود در استان کاملاً امکان پذیر است. حتماً اختصاص دادن اراضی به افراد فاقد مسکن و واجد شرایط در خوزستان پیگیری می‌شود. به دنبال انجام وعده خود در حوزه مسکن هستیم تا مردم مسکن را به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر برای تأمین آرامش خانواده‌ها داشته باشند؛ تسهیلات و زمین در اختیار مردم قرار می‌گیرد و به قول خود در زمینه ساخت مسکن پایبند هستیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه بنده سرباز این نظام هستم و تلاش می‌کنم همچون سربازان مخلص نظام شرمنده خون شهدا و مردم مخلص نشوم، اظهار کرد: طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام در استان خوزستان مثل آب و فاضلاب اهواز، آبرسانی و برق رسانی وجود دارد که اولویت دولت به سامان رساندن این طرح‌ها و پروژه‌های ناتمام است؛ اولویت تخصیص بودجه و اعتبارات تکمیل همین طرح‌ها است.

وی خطاب به مردم خوزستان و عشایر غیوری که امام راحل و مقام معظم رهبری همواره به آنها افتخار می‌کند، گفت: اینکه دشمن موفق نشد با وجود توطئه‌ها و فتنه‌ها بر این کشور و استان مسلط نشود چون مردم خوزستان دشمن را ناکام گذاشت؛ حقیقتاً در این فتنه‌ها و اغتشاشات اخیر مردم خوزستان دشمن را ناکام گذاشتند و رمز موفقیت و ایستادگی مردم این استان فرهنگ اسلامی، ایرانی و قومیت‌های مختلفی است که با فرهنگ انقلاب اسلامی و دینی عجین شده است.

رئیسی تاکید کرد: این فرهنگ اصیل باعث می‌شود که در مقابله هجمه‌ها و شبکه‌های معاند از این مردم صیانت شود؛ فرهنگی که علما، سرداران و مفاخر آن را ایجاد کرد و حتی باعث موفقیت در جنگ تحمیلی هم شد. چه چیزی دزفول، آبادان، خرمشهر، مسجدسلیمان و تمام نقاط، استان را مقاوم کرد که در این صحنه بمانند، فرهنگ مردم بود که باید به عنوان بزرگترین سرمایه از آن حفاظت و حراست کرد؛ دستگاه‌های دولتی، دانشگاه‌ها، حوزه علمیه و نهادهای مختلف باید از مبانی فرهنگی، آداب و رسوم این استان به عنوان سرمایه کشور مورد صیانت قرار دهند.

رئیس جمهور، پیگیری مصوبات دور اول سفر و ضرورت‌ها و اولویت‌های استان را جزو اولویت‌های خود دانست و گفت: باز شدن گره‌ها و مشکلات به دست توانای شما مردم و خدمتگزاری دولت امکان پذیر است؛ دشمن، آمریکایی‌ها و غربی‌ها گره از کار و زندگی هیچ کشوری از جمله ایران باز نکرده و باید روی پای خود بایستیم.

وی با تأکید بر اینکه یقین داریم با اتکال به دست توانای مردم ایران گره‌ها گشوده می‌شود، ادامه داد: دختران و پسران خوزستانی آینده این کشور بسیار درخشان خواهد بود؛ دشمن برای ناامید کردن و ایجاد یأس در دل مردم تلاش می‌کند ولی دولت خدمتگزار برای اجیاد امید در مردم تلاش می‌کند. از تمام مردم، اساتید، اقشار و علما برای حضور تقدیر و تشکر می‌کنم و به این استان وفادار خواهم ماند.| مهر

انتهای پیام/

https://biknews.ir/14977کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/14977/لازم-باشد-۷۰-باربه-خوزستان-می-آیم-خوزست/کپی شد!