نخستین کشتی کانتینری از بندر امام خمینی(ره) به بنادر چین بارگیری شد

سرپرست معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: نخستین کشتی برنامه‌ای خط منظم کشتیرانی کانتینری پس از بارگیری بیش از ٣ هزار TEU محصولات صنایع پتروشیمی از مبدأ بندرامام خمینی(ره) به مقصد بنادر چین، اعزام کرد.

به گزارش پایگاه خبری خبر بندر امام خمینی(ره)، داوود چگنی با بیان اینکه با آغاز به کار خط کشتیرانی کانتینری از مبدأ بندرامام‌خمینی(ره) به چین و جنوب شرق آسیا به منظور تسهیل و رونق مبادلات بازرگانی، اظهار کرد: این کشتی کانتینری در نخستین سفر برنامه‌ای خود، سوم اردیبهشت در اسکله‌های پایانه کانتینری بندرامام خمینی(ره) پهلو گرفت.

وی افزود: این کشتی با بارگیری بیش از  ٣ هزار TEU کانتینر، بندرامام خمینی(ره) را به مقصد بنادر چین ترک کرد.

سرپرست معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان در تشریح ویژگی‌های پایانه اختصاصی کانتینری منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) گفت: این پایانه اختصاصی با ۶٠٠ هزار TEU ظرفیت و برخورداری از تجهیزات پیشرفته و قدرتمند ضمن ارائه خدمات بهینه به صنایع و صاحبان کالا در پسکرانه بندرامام خمینی(ره)، با رویکرد کاهش بهای تمام شده کالا گام مهمی در راستای  افزایش رقابت‌پذیری با بنادر منطقه برداشته است.

سرپرست معاونت امور بندری و دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان تصریح کرد‌: این کشتی کانتینری با ظرفیت ۵١٠٠ TEU پس از سه شبانه‌روز عملیات بارگیری کانتینر، نخستین سفر برنامه‌ای خود را از مبدأ بندرامام خمینی(ره) آغاز کرد.

چگنی با اشاره به این مهم که این امر موجب ارتقاء ضریب دسترسی بندر امام خمینی(ره) به شبکه حمل و نقل بین‌المللی خواهد شد، اظهار امیدواری کرد: این اقدام منجر به بهره‌مندی از ظرفیت پایانه کانتینری این بندر و توسعه ملی در راستای محرومیت‌زدایی و بهبود شاخص‌های فضای کسب و کار در منطقه خواهد شد.

انتهای پیام/

https://biknews.ir/14974کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/14974/نخستین-کشتی-کانتینری-از-بندر-امام-خمین/کپی شد!