لنج سانحه دیده در بندرامام خمینی(ره) از غرق شدن نجات یافت

سرپرست معاونت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت: بدنه‌ یک فروند لنج سانحه دیده در یکی از پرترافیک‌ترین مناطق دریایی منطقه با کمک مرکز جستجو و نجات دریایی بندر امام خمینی(ره) مهار و پس از ۷۲ ساعت عملیات مستمر به بندر منتقل شد.

به گزارش پایگاه خبری خبر بندر امام خمینی(ره) به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، سجاد سبزی‌وند سرپرست معاونت امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی وقوع سانحه آبگرفتگی گسترده در یک فروند لنج باری در محدوده چاه‌های نوروز که منجر به ترک شناور و نجات خدمه توسط یک شناور عبوری شد، در ارزیابی اولیه ضرورت انتقال لنج سانحه‌دیده  به عنوان یک مخاطره بالقوه در آبراه شمال خلیج فارس تشخیص شناسایی شد.

وی در ادامه افزود:  به این منظور به صورت فوری شناور ناجی به همراه تیم غواصی و یک فروند یدک‌کش به سمت منطقه اعزام و همزمان تیم پاسخگویی به اضطرارهای دریایی به منظور رصد مسیر حرکت و پیش‌بینی نحوه‌ جابجایی شناور سرگردان در مرکز جستجو و نجات دریایی بندرامام خمینی(ره)، تشکیل شد.

سبزی‌وند خاطرنشان کرد: در مراحل بعدی با کمک تیم اعزامی پس از مشاهده‌ی لنج نیمه مغروق در محدوده سکوی بحرکان پس از ۷۲ ساعت عملیات مستمر به بندرامام خمینی(ره) منتقل شد.

سرپرست معاونت امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان تصریح کرد: حفظ ایمنی عبور و مرور کشتی‌ها از وظایف حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی بوده و  بخش دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با برخورداری از شناورهای تخصصی جستجو و نجات و مرکز پاسخگویی به اضطرارهای دریایی، نسبت به پایش شبانه‌روزی ایمنی دریانوردی در ۱۱۸۶ کیلومتر آب‌های تحت حاکمیت اقدام می‌کند.

انتهای پیام/و

 

https://biknews.ir/14529کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/14529/لنج-سانحه-دیده-در-بندرامام-خمینیره-از/کپی شد!