فروش استقلال خوزستان به کجا رسید؟/ طالقانی: تیم باید در استان فعالیت کند

رئیس هیئت فوتبال استان خوزستان گفت: این هیئت با واگذاری امتیاز استقلال خوزستان مخالفت کرده است.

به گزارش خبر بندر امام خمینی (ره)، مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران که مالک باشگاه استقلال خوزستان به شمار می‌رود، روز شنبه اعلام کرد که سهامداران این شرکت، سال گذشته تصویب کردند که سهام استقلال خوزستان به فروش برسد و اگر خریداری قصد خرید این سهام را داشته باشد، استقلال خوزستان با سهامدار جدید در اهواز به کارش ادامه می‌دهد. در همین باره شایعه شد که ممکن است امتیاز این تیم از استان خوزستان خارج شود.

عبدالکاظم طالقانی رئیس هیئت فوتبال استان خوزستان در گفت‌وگو با تسنیم، درباره این موضوع اظهار داشت: مدیران باشگاه درخواست خود را ارائه کردند، اما خروج امتیاز از استان باید با موافقت کمیسیون ماده پنج و هیئت فوتبال استان همراه شود. با این حال هر دو نهاد با موضوع مخالفت کردند و تیم باید در استان فعالیت کند.

وی با اشاره به الزام سازمان‌ها و نهادهای اقتصادی استان خوزستان برای رسیدگی به وضعیت تیم‌های این استان تصریح کرد: هر بخش یا نهادی که در بخش‌های اقتصادی استان فعالیت می‌کند، وظایف اجتماعی دارد و باید تکالیفش را انجام دهد. یکی از وظایف این شرکت‌ها این است که بخشی از درآمد خود را در ورزش همان شهر یا استان خرج کنند.

رئیس هیئت فوتبال استان خوزستان درباره ناتوانی باشگاه‌های نفتی و نیز استقلال خوزستان در استفاده از منابع دولتی و لزوم واگذاری آنها به تسنیم گفت: واگذاری به موافقت کمیسیون ماده پنج و هیئت فوتبال استان بستگی دارد. مسئولان استان باید کمک کنند تا مشکل حل شود. تا زمانی که درآمدهای فوتبال را به باشگاه‌ها اختصاص ندهیم، با شرایط و مشکلات فعلی روبه‌رو می‌شویم و یکی از این درآمدها، حق پخش تلویزیونی است. اگر این مسئله حل شود، نیازی به خرج دولت نیست و حق باشگاه‌ها را به خودشان پرداخت می‌کنیم. بیشتر باشگاه‌های ما دولتی یا خصولتی هستند.

طالقانی در پاسخ به این پرسش که آیا تاکنون شرکتی درون استان خوزستان برای خرید امتیاز تیم استقلال پیش‌قدم شده است یا خیر، خاطرنشان کرد: ما اعلام کردیم که با این واگذاری مخالف هستیم و حالا خودشان باید کسی را پیدا کنند. اگر هم نخواهند کاری کنند، مسئولان استانی از استاندار تا مدیران نظارتی باید رسیدگی کنند. ما امیدواریم مشکل حل شود و نامه‌ای در همین باره به استاندار نوشته و موضوع را گفتیم.

انتهای پیام/گ

https://biknews.ir/13223کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/13223/فروش-استقلال-خوزستان-به-کجا-رسید؟-طالق/کپی شد!