برخوردهای سلیقه‌ای بزرگ‌ترین مانع تولید و اشتغال در خوزستان است

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره) به نقل از تسنیم، احمد هرمز در حاشیه نمایشگاه هفته دولت و دومین نمایشگاه کارآفرینی و اشتغال خوزستان در جمع خبرنگاران بابیان اینکه کانون ۶ عضو دولتی دارد که استاندار یکی از اعضای آن است، اظهار داشت: ما تنها کانون ایران هستیم که ۲۶ نماینده در استان داریم که از سوی فرمانداران هر شهر انتخاب‌شده‌اند.

 وی افزود: بامطالعه ارزیابی استان در حوزه صنایع، مشاغل را به دست‌های مختلفی مانند روستایی و خانگی تفکیک کرده و سپس با رصد کارگروه‌های تأثیرگذار در اشتغال توانستیم حق رأی را برای نمایندگان کارآفرینی در این کارگروه‌ها دریافت کنیم.

رئیس کانون کارآفرینان خوزستان بابیان اینکه ما قوانین خوبی برای کارآفرینی داریم که هیچ‌وقت اجرا نشدند، گفت: قوانین را شناسایی کردیم و با دستگاه‌های اجرایی وارد مذاکره شدیم تا بتوانیم فضای کارآفرینی را برای افراد تسهیل کنیم.

بیشتر بخوانید:

نمایشگاه کارآفرینی و مشاغل خانگی در بندرامام‌خمینی(ره) آغاز به کار کرد

نتیجه اعتماد به صنعتگران ایرانی؛ خودکفایی در تعمیرات اساسی کلیدهای برق فشار قوی در پتروشیمی فجر

زیرساخت‌های جذب سرمایه‌گذاران در شهرک صنعتی رامشیر فراهم شد

هرمز ادامه داد: مجموعه شرکتی با همکاری استانداری، شرکت شهرک‌های صنعتی و اداره فناوری اطلاعات تشکیل دادیم و برای طرح‌های کارآفرینی تا مرحله اجرا در کنار صاحبان ایده هستیم.

رئیس کانون کارآفرینان خوزستان گفت: امضاهای طلایی و برخوردهای سلیقه‌ای بزرگ‌ترین مانع تولید و اشتغال است و اگر این روند ادامه پیدا کند در دو سه سال آینده صنایع استان نیز برای ادامه کار به مشکل برخورد می‌کنند.

وی تصریح کرد: ۲۴۰ قانون مؤثر در توسعه کسب کارداریم که می‌توانند ۳۸ درصد مشکلات اشتغال استان را برطرف کند.

هرمز در ادامه به شناسایی کارآفرینان واقعی اشاره کرد و گفت: برخی افراد از تسهیلات استفاده می‌کنند و برخی صنایع را نیمه‌کاره بدون مطالعه رها می‌کنند که این‌ها شناسایی‌شده و با برنامه‌ریزی با دستگاه‌های اجرایی در جهت احیای آن‌ها گام برداریم.

وی با اشاره به شناسایی عوامل مؤثر در توسعه اشتغال استان، افزود: خوزستان در نفت و پتروشیمی رتبه نخست را دارد اما در حوزه کشاورزی و زنجیره پایین‌دستی رتبه پایین‌تری داریم. ۴۷ درصد محصولات پتروشیمی کشور در استان تأمین می‌شود اما در صنایع پایین‌دستی آن بسیار ضعیف عمل کردیم.

رئیس کانون کارآفرینان خوزستان به تعداد اعضای این کانون اشاره و عنوان کرد: کانون کارآفرینان خوزستان در حال حاضر ۴۲۲۸ عضو فعال و ۱۱ هزار پرونده کارآفرینی در دست بررسی دارد که در صورت اجرا حدود ۱۷ هزار و ۲۰۰ شغل ایجاد می‌کند.

هرمز ادامه داد: همچنین تا ۲۰ روز آینده و بسایت کارآفرینی استان خوزستان به‌منظور معرفی مشاغل و مشاوره و خدمات‌رسانی به کارآفرینان راه‌اندازی می‌شود.

انتهای پیام/ ع

https://biknews.ir/9438کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/9438/برخوردهای-سلیقه‌ای-بزرگ‌ترین-مانع-ت/کپی شد!