اسلام هراسی؛ هدف جبهه غرب از نمایش هتک حرمت به قرآن کریم / بودجه شورای راهبردی پتروشیمی شفاف‌سازی شود

امام جمعه بندر امام خمینی(ره) با بیان اینکه بزرگترین درس عاشورا، بی‌تفاوت نبودن و جلوگیری از انحراف جامعه اسلامی گفت: اهانت جنون آمیز به ساحت مقدس قرآن کریم با شعار آزادی بیان نشان می‌دهد هدف حملات استکبار، اصلِ اسلام و قرآن است.

به گزارش پایگاه خبری خبر بندر امام خمینی(ره)، حجت‌الاسلام جاسم عبادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بندر امام خمینی(ره) با تسلیت و تعزیت سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به محضر بقیه الله الاعظم ارواحنافداه، مقام معظم رهبری(دام ظله)، شیعیان و دلسوختگان، اظهار کرد: قیام امام حسین(ع) دارای ابعاد مختلف و درس‌های عظیمی است که جامعه اسلامی اگر می‌خواهد راه سعادت را طی کنند باید به آنها عمل کند.

او افزود: یک جلوه عاشورا غم و اندوه و غربت است و جلوه دیگر آن عزت، سربلندی، مقاومت، ایستادگی در مقابل استکبار، ایثار و شهادت است. حضرت زینب سلام الله‌علیها می‌فرماید: «و ما رایت الا جمیلا» این زیبایی؛ زیبایی توحید، معرفت، عشق بازی، ایثار در راه معشوق و زیبایی وصول الی الله است.

بزرگترین درس عاشورا، بی‌تفاوت نبودن و جلوگیری از انحراف جامعه اسلامی

عبادی یکی از علل قیام امام حسین(ع) علیه حکومت طاغوت، ظلم و جنایت و انحراف جامعه اسلامی از تعالیم پیغمبر اکرم (ص) بیان داشت و تاکید کرد: وقتی حضرت ابا عبدالله الحسین علیه‌السلام انحراف و بی تفاوتی در جامعه اسلامی را مشاهده کرد و دید مردم نسبت به فریضه مهم امر به معروف نهی از منکر بی تفاوت هستند راهی جز قیام برای خود ندید.

امام جمعه بندر امام خمینی(ره) با بیان اینکه یکی از بزرگترین اهداف قیام امام حسین(ع) احیای فریضه فراموش شده امر به معروف و نهی از منکر است، تصریح کرد: امروز همه وظیفه داریم برای حفظ کرامت جامعه اسلامی و جلوگیری از انحراف جامعه اسلامی از تعالیم پیغمبر اکرم(ص) که این تعالیم همان حیات طیبه است، امر به معروف و نهی از منکر کنیم.

او افزود: وقتی ببینیم جامعه اسلامی دارد دچار انحراف و بی‌تفاوتی می‌شود باید بدانیم که مسئول هستیم، این بزرگترین درس محرم و عاشوراست.

اسلام هراسی؛ هدف جبهه غرب از نمایش هتک حرمت به قرآن کریم

خطیب نماز جمعه بندر امام خمینی(ره) با محکوم کردن اهانت مجدد قرآن کریم توسط فردی هتاک با عنوان “آزادی بیان” توسط کشور سوئد نشان از دروغ بودن ادعای آزادی بیان در کشورهای اروپایی، گفت: اهانت جنون آمیز به ساحت مقدس قرآن کریم با شعار آزادی بیان نشان می‌دهد هدف حملات استکبار، اصلِ اسلام و قرآن است.

او افزود: علی‌رغم توطئه استکبار، قرآن روزبه‌روز پرفروغ‌تر شده و آینده از آن اسلام است و همه‌ آزادی‌خواهان جهان باید درکنار مسلمانان با سیاست پلید توهین به مقدسات و نفرت‌پراکنی مقابله کنند.

حجت‌الاسلام عبادی این اقدام‌های را نشانه ضعف و ناتوانی در برابر دین مبین اسلام دانست و اطمینان داد که اهانت کنندگان به هدف خود نمی‌رسند.

خطیب نماز جمعه بندر امام خمینی(ره) درباره پروژه اسلام هراسی دنیای غرب بیان کرد: دنیای غرب از گرایش روزافزون مردم دنیا به دین مبین اسلام می‌هراسد و به همین سبب قصد دارد با اقدام‌های بی شرمانه و غیر اخلاقی، چون هتک حرمت به قرآن کریم به ظن باطل خود از گرایش مردم دنیا به دین اسلام بکاهد، هدف غرب از این نمایش سخیف و غیر اخلاقی، اسلام هراسی است.

او تاکید کرد: دین اسلام آرامش و معنویت گمشده بشر در غرب را به او بازگردانده و استکبار جهانی با ترس از گرایش روزافزون مردم به دین اسلام، اقدام به توهین به این کتاب انسان ساز کرده است و به همین سبب مسلمانان و آزادگان جهان باید در برابر این اقدام سخیف و غیر انسانی، قاطعانه بایستند و آن را محکوم کنند.

گزارش شفاف از بودجه شورای راهبردی به مردم ارائه شود

امام جمعه بندر امام خمینی(ره) با انتقاد از مدیران صنایع پتروشیمی در خصوص عمل نکردن به تعهدات مسئولیت‌های اجتماعی، اظهار کرد:  متأسفانه چند ماه از سال گذشته است و همچنان از تشکیل جلسه شورای راهبردی با حضور مدیران صنایع پتروشیمی خبری نیست.

او افزود: سال گذشته برخی از پتروشیمی‌ها قدرالسهم خود را پرداخت نکردند و پروژه های عمرانی همچنان بلاتکلیف هستند و به بهره‌برداری نرسیدند و این امر موجب نارضایتی مردم شریف شده است.

عبادی تاکید کرد: پروژه های باید اجرا شود که گره‌ای از مشکلات مردم را برطرف کند و مردم تغییر را در شهر احساس کنند و ببینند.

امام جمعه بندر امام خمینی(ره) تصریح کرد: در خصوص پرداخت‌های قدرالسهم شرکت‌های پتروشیمی و نحوه هزینه‌کرد آنها گزارش شفاف برای مردم بیان شود چرا که این امر موجب شفافیت و اعتماد مردم خواهد شد.

انتهای پیام/ و

https://biknews.ir/15278کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/15278/اسلام-هراسی؛-هدف-جبهه-غرب-از-نمایش-هتک-ح/کپی شد!
گزارش:
رضا ولایتی