سیر صعودی شیوع کرونا به بندر امام خمینی رسید/ ثبت ۵ مورد جدید در ماهشهر

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره)، علی احسان پور با اشاره به شناسایی ۳۲ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در خوزستان اظهارداشت: این آمار به تفکیک هشت مورد در اهواز،۶ مورد دزفول، چهار مورد آبادان، پنج مورد ماهشهر، شهرستان‌های حمیدیه، مسجدسلیمان و کارون هر کدام ۲ مورد و شهرستان های بهبهان، شوش و شوشتر هر کدام یک مورد گزارش شده است.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد فوت بر اثر این بیماری مشاهده شده و مجموع جان باختگان این ویروس در استان به ۳۳ نفر رسیده است .

دکتر احسان پور افزود: از ۲۵۳ مورد ابتلای قطعی استان خوزستان اکنون ۳۴ نفر در بیمارستان رازی اهواز بستری هستند.

به گفته وی آمار مبتلایان دراستان در روز گذشته ۲۲۱ مورد ثبت شد که ۳۲ نفراز آنها فوت شدند.

بر اساس این گزارش، با احتساب آمار جدید مبتلایان به ویروس کرونا، تعداد بیماران در اهواز به ۱۰۳ نفر، آبادان۳۰ نفر،  دزفول ۲۰ نفر شوشتر ۱۹نفر، اندیمشک ۱۶ نفر، خرمشهر هشت نفر، مسجد سلیمان ۶نفر، ماهشهر۱۱ نفر، بهبهان ۶ نفر، شادگان هشت نفر، رامهرمز چهار نفر، هندیجان ۲ نفر، امیدیه ۲ نفر، شوش چهار نفر، اندیکا ۲ نفر و باوی ۳ نفر، کارون چهار نفر همچنین شهرهای رامشیر، گتوند و باغملک  هر کدام یک نفر بیمار رسیده است.

به گزارش منابع رسمی، از ۵ مورد ابتلا جدید به ویروس کرونا در شهرستان بندرماهشهر،  ۲ مورد مربوط به بندر امام خمینی(ره) است که در سابقه این بیماران عدم رعایت نکات بهداشتی و مسافرت گزارش شده است.

محمد شنبدی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرماهشهر بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۹۰ درصد مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان بندرماهشهر سابقه سفرهای خارج از شهرستان و استان داشته‌اند.

وی افزود: از مردم خواهشمندیم از سفرهای غیرضروری اجتناب کرده و برای حفظ سلامتی خانواده‌ها در خانه بمانند.

شنبدی در ادامه تاکید کرد: از مردم انتظار داریم با خودمراقبتی، رعایت توصیه‌های بهداشتی و پرهیز از حضور غیرضروری در سطح شهر، مجموعه شبکه بهداشت و درمان را همراهی کنند و اطمینان داشته باشند کادر درمان با تمام توان در کنار مردم شریف شهرستان به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز پیش از این در خصوص توزیع مبتلایان ویروس کرونا در خوزستان از نظر جنسیت اعلام کرده: ۵۵ درصد مبتلایان به کرونا در استان مرد و  ۴۵ درصد آن ها زن هستند، که میانگین سنی آنها ۵۲.۴ سال است.

وی با بیان اینکه ۵۵ درصد بیماران مبتلا به کرونا  در خوزستان بیماری زمینه‌ای داشتند، افزود: ۲۲ درصد مبتلایان بین ۳۰ تا ۴۰ سال، ۳۳.۶ درصد بین ۴۵ تا ۵۹ سال، ۲۹ درصد بین ۶۰ تا ۷۴ سال و ۸.۱ درصد افراد مبتلا بالای ۷۵ سال سن دارند.

ابول نژادیان بیان کرد: ۸۴ درصد افراد فوتی بیماری زمینه‌ای داشتند و ۱۶ درصد فاقد بیماری زمینه‌ای بوده  اما سن آنها بالای ۶۰ سال بوده است که در مجموع ۶۴ درصد فوت شدگان کرونا در استان مرد و ۳۶ درصد زن هستند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۲۵ اسفندماه اعلام کرد: تاکنون ۱۳ هزار و ۹۳۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۷۲۴ نفر فوت کرده و ۴ هزار و ۷۹۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از  یکصد کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

انتهای پیام/و

https://biknews.ir/10969کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/10969/سیر-صعودی-شیوع-کرونا-به-بندر-امام-خمینی/کپی شد!