قیمت و نحوه توزیع دفاتر مشق دولتی اعلام شد + جزئیات

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره) به نقل از تسنیم، مجموع دفاتر دانش آموزی تولید شده با تامین ارز ۴۲۰۰ تومانی، بالغ بر ۱۵ میلیون جلد می باشد که بیش از ۲ میلیون و ۲۰۳ هزار جلد آن به دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی به تعداد ۵ جلد به ازای هر دانش آموز اختصاص یافته است.

۵۰ درصد مابقی دفاتر دانش آموزی به ۱۰ استان محروم کشور و بر حسب درصد تعداد دانش آموزان هر استان طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش ارسال خواهد شد.

۵۰ درصد باقیمانده نیز بین سایر استان ها و با توجه به درصد دانش آموزان هر استان تخصیص داده شده است.

بیشتر بخوانید:

گامی در محرومیت‌زدایی آموزشی بندر امام خمینی(ره)؛ از کلنگ‌زنی مدرسه ۱۲ کلاسه تا تکمیل پروژه‌های آموزشی توسط پتروشیمی مارون

استخدام معلمان حق‌التدریس پس از شرکت در دوره آموزشی

خوزستان با کمبود ۱۰ هزار کلاس درس مواجه است

در مورد توزیع نوشت افزار بر اساس آمار اعلامی انجمن صنفی کارفرمایی تولید کنندگان نوشت افزار کشور، تعداد ۴۴۰ هزار قراص (هر قراص ۱۴۴ عدد) مداد مشکی و رنگی، ۲۰۰ هزار قراص مداد پلیمری و ۲۰ میلیون خودکار آماده توزیع در استان هاست.

گفتنی است طبق مصوبه کارگروه تنظیم بازار کشور قیمت دفاتر دانش آموزی به ترتیب دفترچه ۴۰ برگ، ۱۷۰۰ تومان، ۶۰ برگ، ۲۵۰۰ تومان، ۸۰ برگ، ۳۴۰۰ تومان و دفترچه ۱۰۰ برگ، ۴۲۰۰ تومان تعیین شده است.

درحالی تعداد دفاتر دانش‌آموزی با ارز دولتی بالغ بر ۱۵ میلیون جلد اعلام شده که پیش از این قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی از تولید ۳۰ تا ۴۰ میلیون جلد دفاتر مشق دولتی خبر داده بود؛ تعدادی که حالا با توجه به ۱۴ میلیون دانش‌آموز کشور، این دفاتر مشق دولتی، تنها حدود ۱۰ درصد از نیاز دانش آموزان را تامین می‌کند.

انتهای پیام/ ع

https://biknews.ir/9478کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/9478/قیمت-و-نحوه-توزیع-دفاتر-مشق-دولتی-اعلام/کپی شد!