چهارمین مغروقه از آبراه استراتژیک خورموسی بندر امام خمینی(ره) خارج‌سازی گردید

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره) به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، محمدعلی علایی با اعلام اتمام آخرین مراحل خارج­‌سازی مغروقه APJ AMBIKA و ارسال گزارش فنی این عملیات بیان داشت: فرآیند خارج‌سازی مغروقه طی مدت ۱۵ روز عملیاتی با رعایت کلیه اصول ایمنی و زیست محیطی خارج‌سازی گردید که در نوع خود سریع‌ترین عملیات سالویج مغروقه ها با طول ۱۵۸ متر، عرض ۲۱ متر و ارتفاع ۱۳ متر، در مقایسه با رکورد قبلی که مربوط به مغروقه ایران حجت به مدت ۱۶ روز عملیاتی بوده است، به شمار می­‌رود.

معاون فنی و نگهداری استان خوزستان در ادامه افزود: کاهش ریسک مغروقه‌های مذکور برای ایمنی دریانوردی و محیط زیست، حذف کانون خطر، ارتقاء ایمنی تردد کشتی­‌های تجاری در آبراه استراتژیک خورموسی و کاهش هزینه‌های حمل را از دیگر اهداف مهم این عملیات است.

محمدعلی علایی همچنین عنوان کرد: این پروژه افزایش ضریب ایمنی و سرعت ترافیک در آبراه خورموسی  و همچنین  سهولت دسترسی به بندرامام خمینی(ره)  را که منجر به حرکت این منطقه به سوی توسعه پایدار می شود، به‌دنبال خواهد داشت.

یادآور می شود  این اداره کل به نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)، فرآیند برگزاری  مزایده  لاشه‌ی مغروقه ها را با اکران مزایده لاشه مغروقه لوئیز۱ آغاز نموده است.

انتهای پیام/

https://biknews.ir/4413کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/4413/چهارمین-مغروقه-از-آبراه-استراتژیک-خور/کپی شد!