حق دسترسی به شبکه ریلی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) حذف شد

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره) به نقل از تسنیم، ظهر امروز مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به همراه معاونان و مدیران راه‌آهن برای بررسی حمل و نقل لجستیکی(ترکیبی) از خطوط ریلی و اسکله‌های منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) بازدید کردند.

سعید رسولی با بیان اینکه برای بررسی مشکلات حوزه ریلی و حل و فصل میدانی به بندر امام خمینی(ره) سفر کردیم اظهار داشت: با پیشنهاد سازمان بنادر و دریانوردی، گمرک، بخش غیردولتی و صاحبان کالا  درباره حذف حق دسترسی به شبکه ریلی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) موافقت شد و از امروز اعمال می‌شود.

بیشتر بخوانیم:

انتقاد مردم بندرامام خمینی(ره) از وضعیت ریلی منطقه

استفاده از ظرفیت شبکه ریلی برای ارتباط ۲ بندر کلیدی خرمشهر و بندرامام خمینی(ره)

وی افزود: حذف حق دسترسی به شبکه ریلی در منطقه با هدف ایجاد انگیزه صاحبان کالا برای جابه‌جایی بار از طریق شبکه ریلی انجام شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه تصریح کرد: سازمان بنادر و دریانوردی برای توسعه ریلی در بندر امام خمینی(ره) به خوبی اقدام کرده است و قول حل مشکلات حوزه ریلی را دادند و ما هم در این باره همکاری لازم را انجام می‌دهیم.

رسولی با بیان اینکه به دنبال افزایش میزان حمل ریلی از بندر امام خمینی(ره) به داخل کشور و بالعکس هستیم، بیان کرد: استان خوزستان با داشتن دو اداره کل و توسعه ریلی به صورت دو خطه از استان‌های خاص در حوزه ریلی است و در محدوده استان کمبود ظرفیت برای جابه‌جایی بار نداریم.

وی افزود: در حوزه جابه‌جایی مسافر در مسیر ریلی جنوب در ماه‌های اخیر یک قطار چهار ستاره و یک قطار سه ستاره شروع به فعالیت کرده که کمترین خدمتی بوده که راه آهن توانسته است به مردم عزیز منطقه انجام بدهد.

مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درباره کمبود سالن مسافر در مسیر بندرامام خمینی(ره) به اهواز بیان کرد: امروز به همراه معاونان به خوزستان برای حل مشکلات آمدیم، مسئله کمبود سالن را بررسی می‌کنیم اگر قابل انجام باشد برطرف شود.

انتخای پیام/ ع

https://biknews.ir/9239کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/9239/حق-دسترسی-به-شبکه-ریلی-در-منطقه-ویژه-اقت/کپی شد!