پتروشیمی امیرکبیر در اجرای مسؤولیت‌های زیست محیطی پیشگام است

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره) به نقل از فارس، محمد جواد اشرفی، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان در حاشیه نشست  با مدیران شرکت پتروشیمی امیرکبیر ضمن قدردانی از تلاش‌ها و نگاه ویژه مدیرعامل این شرکت نسبت به اهتمام برای اجرای الزامات زیست محیطی در صنعت پتروشیمی اظهار کرد: معرفی شرکت پتروشیمی امیرکبیر به عنوان صنعت سبز، یک برند بسیار باارزش در کشور ما است؛ این شرکت در سال‌های متمادی نیز موفق به دریافت گواهینامه‌های زیست محیطی متعدد شده که نشان از اهتمام ویژه این شرکت برای اجرای مسؤولیت‌های زیست محیطی خود است که جای قدردانی دارد.

وی افزود: بر اساس گزارش‌های ارائه شده، برنامه زیست محیطی دیگری نیز در زمینه مدیریت پسماند دارند که امیدواریم با اجرای آنها با بهره مندی از دانش داخلی و خارجی گام های بزرگ تری در این زمینه بردارند.

بیشتر بخوانیم:

مراسم روایت خاطرات دفاع مقدس و تجلیل از ایثارگران در پتروشیمی امیرکبیر برگزار شد

روابط عمومی پتروشیمی امیرکبیر رتبه برتر بخش برنامه‌ریزی جشنواره سلام را کسب کرد

رونق تولید پتروشیمی امیرکبیر در شرایط تحریم

وی اقدامات شرکت پتروشیمی امیرکبیر در اجرای مسؤولیت های زیست محیطی را نیز مناسب برشمرد و خاطرنشان کرد: در بازدیدهای متناوب صورت گرفته از این مجتمع، اقدامات زیست محیطی این شرکت به استثنای چند مورد معدود که به اجبار شرایط موجود صنعت وجود دارد، در مجموع خوب ارزیابی شده که نشان می‌دهد نگاه مدیریت این شرکت به مسائل محیط زیست پیرامونی بسیار ویژه است.

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان خوزستان در ادامه با تاکید بر اهتمام صنایع پتروشیمی برای اجرای مسؤولیت های اجتماعی خود گفت: خوشبختانه شرکت پتروشیمی امیرکبیر برای اجرای مسؤولیت‌های اجتماعی در زمینه محیط زیست نیز پیش قدم شده است و برای تکمیل پروژه باغ موزه شهرستان بندرماهشهر که سرمایه بسیار با ارزشی برای شهرستان محسوب می‌شود، اعلام آمادگی کرده است.

اشرفی اضافه کرد: اجرای پروژه‌های زیست محیطی با تایید سازمان حفاظت محیط زیست فرصت مناسبی برای صنایع پتروشیمی است که به مسؤولیت‌های اجتماعی خود در این زمینه بپردازند و با نظر مساعد سازمان محیط زیست به عنوان بخشی از پرداخت‌های مالی خود لحاظ کنند.

وی  بیان کرد: بخش دیگری از این فعالیت‌های زیست محیطی صنایع پتروشیمی نیز در قالب توسعه و پیگیری و پایشی با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست انجام شود که ما بتوانیم کنترل و نظارت بیشتری بر شرکت هایی که مشکلات مالی زیست محیطی دارند، داشته باشیم.

انتهای پیام/ ع

https://biknews.ir/9132کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/9132/پتروشیمی-امیرکبیر-در-اجرای-مسؤولیت‌ه/کپی شد!