پیش بینی تمهیدات لازم برای تردد مسافران اربعین حسینی از خوزستان

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره) به نقل از مهر، عبدالهاشم حسن نیا شامگاه جمعه در جلسه بررسی اقدامات انجام شده آماده سازی پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه برای اربعین حسینی که با حضور خداداد مقبلی، معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، غلامعباس بهرامی نیا، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان و معاونان راهداری و فنی و نظارت این اداره کل برگزار شد، اظهار کرد: تأمین اعتبار برای ارائه خدمات مطلوب در پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه باید دستور کار قرار گیرد و جاده‌های منتهی به این پایانه‌ها باید در کوتاه مدت و پیش از اربعین حسینی ترمیم و بازسازی شوند.

محورهای منتهی به مرزهای شلمچه و چذابه پیش از پایان شهریور آماده می‌شوند

آغاز عملیات اجرایی خط آهن شلمچه بصره از سه ماه آینده

وی افزود: در برنامه ریزی بلند مدت باید برای جاده‌های دسترسی به این دو پایانه و پایانه باری بندر امام خمینی (ره) تأمین اعتبار ویژه در دستور کار قرار گیرد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: با توجه پیش بینی افزایش زائران اربعین حسینی و احتمال بسته بودن مرز خسروی، باید از ظرفیت پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه در کنار مرز مهران استفاده کرد چراکه تعداد قابل توجهی از زائران از این دو پایانه تردد خواهند کرد از این رو باید برای تردد مسافران اربعین حسینی از پایانه‌های مرزی خوزستان تمهیدات لازم را اندیشید.

همچنین در این جلسه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان، با بیان اینکه این اداره کل برای اربعین حسینی علاوه بر بهسازی مسیرهای منتهی به پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه، اجرای دو پروژه عمرانی در این پایانه‌ها را در دستور کار خود قرار داده است، اظهار کرد: پروژه‌های لکه گیری و روکش آسفالت مسیرهای منتهی به پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه آغاز شده و تا پیش از آغاز مراسم اربعین حسینی، با خط کشی مسیر، نصب تابلوها، علائم احتیاط و نصب نیوجرسی به پایان خواهد رسید.

غلامعباس بهرامی نیا افزود: تکمیل سایت اختیاری در پایانه مرزی چذابه با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی همراه است و بتن ریزی و کف پوش آن تا یک ماه آینده به پایان خواهد رسید؛ ساختمان اداری این سایت نیز آماده شده و با خرید تجهیزات مورد نیاز، مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

وی گفت: در پایانه مرزی شلمچه نیز ساخت ۱۲ گیت اتباع خارجی و ۲۴۰۰ متر مربع سایه بان و آبخوری پیش از اربعین حسینی به بهره برداری خواهد رسید.

https://biknews.ir/8684کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/8684/پیش-بینی-تمهیدات-لازم-برای-تردد-مسافرا/کپی شد!
14