علت اصلی درگیری مسلحانه در پایانه بار بندر امام خمینی(ره)؛ درگیری منجر به زخمی شدن دو نفر شد

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره)، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان از طریق قانونی مجوز تاسیس دو سایت ضدعفونی را با همکاری بخش خصوصی در پایانه بار بندر امام خمینی(ره) اخذ و برای اجرا به بخش خصوصی برنده مزایده ابلاغ کرده است.

قبل از زمان شروع اجرای تاسیس سایت‌های جدید ضدعفونی و شستشوی کامیون‌ها در پایانه بار بندر امام خمینی(ره)، اعتراض مسئولان و کارگران هشت سایت‌های ضدعفونی فعال در بندر امام خمینی(ره) را در پی داشته است و مسئولان شهری ایجاد سایت جدید را بدون در نظر گرفتن تبعات اجتماعی آنها را امکان‌پذیر ندانستند.

ظهر روز پنجشنبه کارگران سایت های ضدعفونی به عنوان اعتراض به پایانه بار بندر امام خمینی(ره) مراجعه کرده و با عوامل سایت‌های جدید ضدعفونی درگیری فیزیکی و مسلحانه پیدا می‌کنند، در این حادثه دو نفر به وسیله اسلحه شکاری به شدت مصدوم و راهی بیمارستان می‌شوند.

بیشتر بخوانید:
محسن بیرانوند فرماندار شهرستان بندرماهشهر در گفت‌وگو با خبر بندر امام خمینی(ره) با انتقاد از عدم توجه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به تذکرات درباره تبعات اجتماعی تاسیس سایت جدید ضدعفونی در پایانه بار بندر امام خمینی(ره)، اظهار داشت: تبعات درگیری مسلحانه روز پنجشنبه توسط سلاح شکاری که توسط افراد معترض انجام شده است با پایانه بار و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است و پیگیر برخورد قانونی با عوامل تحریک کننده هستیم.

وی افزود: مسئولان سایت‌های ضدعفونی با تشکیل کمیته اقتصادی برای بررسی امکان تاسیس سایت جدید ضدعفونی و شستشوی کامیون‌ها موافق هستند و بدون امکان سنجی ایجاد سایت جدید وجود ندارد و مدیرکل راهدارای و حمل و نقل جاده‌ای به تذکرات کتبی فرمانداری توجه نکرده است.

محسن بیرانوند فرماندار شهرستان بندرماهشهر به بیان اینکه راهکار عملی حل مشکل، تشکیل کمیته اقتصادی متشکل از دستگاه‌های متولی است، اظهار داشت: باید کمیته‌ای اقتصادی متشکل از دستگاه‌های متولی تشکیل شود تا درباره امکان سنجی تاسیس سایت های جدید ضدعفونی از لحاظ اقتصادی اظهار نظر کنند و این کار با نظر شخصی قابل انجام نیست.

وی افزود: استاندار خوزستان نامه‌ای به مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان درباره تاسیس سایت ضدعفونی جدید توسط پایانه بار بندر امام خمینی(ره) نوشتند که با توجه به نارضایتی سایت‌های فعال ضدعفونی و بدون در نظر گرفتن تبعات اجتماعی امکان تاسیس سایت جدید ضدعفونی وجود ندارد.

بیرانوند در ادامه تصریح کرد: باید پایانه بار تضمین بدهد که انحصار ایجاد نشود و کامیون‌ها به عدالت بین سایت‌های ضدعفونی برای شستشو و ضدعفونی، تقسیم‌بندی شوند.

غلامعباس بهرامی‌نیا مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خوزستان در گفت وگو با خبر بندر امام خمینی(ره) درباره حادثه تیراندازی در پایانه حمل بار بندر امام خمینی(ره) اظهار داشت: هشت سایت ضدعفونی در بندر امام خمینی(ره) در حال فعالیت است که یک سایت دولتی پشتیبانی امور دام و سایر سایت‌ها به صورت خصوصی در حال فعالیت هستند.

وی افزود: پایانه بار بندر امام خمینی(ره) مناقصه‌ای قانونی برای واگذاری زمین برای تاسیس دو سایت ضدعفونی در پایانه بار با حضور ۱۸ شرکت برگزار کرد، که سایت‌های ضدعفونی پایانه بار بندر امام خمینی(ره) به دو نفر بومی منطقه، واگذار شد.

بهرامی نیا در ادامه تصریح کرد: برخی از افراد سودجو اظهار دارند که هیچ کس حق تاسیس سایت ضدعفونی ندارد و این نوع امر با قانون منافات دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خوزستان با بیان اینکه دولت به دنبال جذب سرمایه‌گذار و ایجاد اشتغال با فعال کردن بخش خصوصی است، عنوان کرد: تاسیس سایت ضدعفونی جدید سبب اشتغال مستقیم ۵۰ نفر می‌شوند و نفراتی که سایت ضدعفونی دارند با تحریک کارگران سایت‌های ضدعفونی سبب درگیری فیزیکی و مسلحانه در پایانه بار شدند.

وی افزود: سود سالانه این هشت سایت ضدعفونی ۲۴ میلیارد تومان بوده است که مقدار قابل توجهی است، بیش از ۸۰ شرکت حمل و نقل داریم و کامیون ها به هر سایت ضدعفونی که تمایل داشته باشند مراجعه می‌کنند.

بهرامی نیا با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذار بخش خصوصی با بستر زمین پایانه بار، سایت جدید تاسیس می کند، تصریح کرد: روزانه بیش از ۲ هزار و پانصد کامیون در بندر امام خمینی(ره) تردد می‌کنند و طبق استاندارد سایت‌های ضدعفونی کامیون‌ها روزانه بیش از ۱۵۰ کامیون را نمی‌توانند شستشو کنند. پس خللی در کار سایت‌های دیگر نمی‌شود و در ضمن درب سایت‌های ضدعفونی پایانه به سمت بیرون باز می‌شوند.

انتهای پیام/و

https://biknews.ir/7817کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/7817/علت-اصلی-درگیری-مسلحانه-در-پایانه-بار-ب/کپی شد!