کالاهای موجود در بندر امام خمینی(ره) با همکاری بخش خصوصی جا‌به‌جا می‌شوند

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره) به از تسنیم، عبدالهاشم حسن‌نیا در جریان بازدید  از  بندر امام خمینی (ره) به منظور بررسی تسریع و تسهیل خروج کالاهای اساسی از این بندر اظهار کرد: این بازدید به منظور تصمیم گیری و ساماندهی بارهای ورودی طی چندماه گذشته به بندر امام خمینی(ره) صورت گرفت.

وی افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر شد از پتانسیل بخش خصوصی در کنار ناوگان حمل و نقل جاده ای و ریلی برای جابجایی کالاهای اساسی وارد شده به بندر امام خمینی(ره) استفاده کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵۰۰ تا ۱۷۰۰ کامیون کار جابجایی کالا از بندر امام خمینی(ره) را انجام می‌دهند، بیان کرد: این تعداد باید به ۲ هزار کامیون برسد.

سن نیا تاکید کرد: باید مقصد کالاها به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام شود تا با استان ها هماهنگی های لازم صورت گیرد.

وی ادامه داد: امیدوار هستیم با همکاری ناوگان حمل و نقل، شرکت های خصوصی حمل بار، سازمان بنادر و دریانوردی کشور و وزارت جهاد کشاورزی این کالاها به سایر نقاط کشور بارگیری شوند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور تصریح کرد: در دو ماه گذشته حمل بار را  به حدود ۱۲ درصد افزایش دادیم که امیدوار هستیم با توجه به شرایط موجود، این روند ادامه یابد.

انتهای پیام/و

https://biknews.ir/7577کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/7577/کالاهای-موجود-در-بندر-امام-خمینیره-با/کپی شد!