شانزدهمین جشنواره دانش‌آموزی قرآن، عترت و نماز خوزستان در بندرامام‌خمینی(ره) آغاز شد

به گزارش خبر بندرامام خمینی(ره) به نقل از تسنیم؛ محمدرضا مهاجر اظهار داشت: شانزدهمین جشنواره قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان قطب سه استان خوزستان از ۱۵ اسفندماه ۹۷ به مدت چهار روز به میزبانی اداره آموزش و پرورش بندر امام خمینی(ره) در مدارس مجتمع مسکونی امام خمینی(ره) منطقه ویژه اقتصادی این منطقه  برگزار می‌شود.

وی افزود: ۴۰ ناحیه اداره آموزش و پرورش استان خوزستان برای جشنواره به سه قطب تقسیم‌بندی شده است که قطب سه آموزشی خوزستان شامل ۱۳منطقه آموزشی بندرامام خمینی(ره)، بندرماهشهر، آبادان، بندرخرمشهر، زیدون، آقاجاری، رامشیر، بهبهان، شادگان، امیدیه، باوی، هندیجان، اروندکنار است.

مهاجر در ادامه تصریح کرد: در سال جاری جشنواره قرآن، عترت و نماز قطب یک در الوان گرمسیری و قطب دو در گتوند برگزار شده است و برگزیدگان سه قطب در مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی، شرکت می‌کنند.

سرپرست اداره آموزش و پرورش بندرامام خمینی(ره) درباره نحوه برگزاری شانزدهمین جشنواره قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی خوزستان بیان کرد: دانش‌آموزان  پسر و دختر دوره متوسطه اول و دوم در رشته‌های مختلف قرائت و حفظ قرآن، احکام عملی نماز، تفسیر قرآن و نهج‌البلاغه، اذان شرکت می‌کنند.

وی افزود: زمانبندی و اجرای مسابقات ۷۵۰ نفر دانش‌آموز پسر از ۱۵ الی ۱۶ اسفندماه و برای ۶۵۰ نفر دانش‌آموز دختر از ۱۷ الی ۱۸ اسفندماه در نظر گرفته شده است.

مهاجر در ادامه بیان کرد: راهپیمایی باشکوه کاروان  قرآنی با حضور دانش‌آموزان  از دبستان شهید رجایی به سمت سینما ساحل محل افتتاحیه جشنواره انجام شد.

وی در پایان گفت: امشب محفل انس با قرآن با حضوردانش‌آموزان، سرپرستان، مسئولان، کارشناسان جشنواره قرآن، عترت و نماز و مردم بندر امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

انتهای پیام/و

https://biknews.ir/7148کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/7148/شانزدهمین-جشنواره-دانش‌آموزی-قرآن،-ع/کپی شد!