تامین TDI خاورمیانه در انحصار پتروشیمی کارون

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره) به نقل از شانا، مدیرعامل پتروشیمی کارون در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پتروشیمی کارون به عنوان نخستین تولیدکننده ایزوسیانات‌ها در خاورمیانه، سهم ۱۰۰ درصدی در تامین TDI “تولوئن دی ایزوسیانات” خاورمیانه دارد.

وی با اشاره به اینکه با اولویت تامین نیاز داخل، ۵۰ درصد TDI پتروشیمی کارون صادر می‌شود، افزود: ۱۰۰ درصد نیاز TDI کشورهای همسایه توسط پتروشیمی کارون تامین می‌شود.

مدیرعامل پتروشیمی کارون به سهم ۳۰ درصدی این شرکت برای تامین MDI کشور اشاره و اظهار کرد: امیدواریم براساس برنامه تا سال ۹۹ سهم ۱۰۰ درصدی در تامین این محصول را در کشور کسب کنیم.

صدیقی‌زاده با بیان اینکه ماهیت صنعت پتروشیمی به گونه‌ای است که نمی‌تواند خارج از حوزه‌هایی که بانک مرکزی تعیین می‌کند، حرکت کند، افزود: ارز حاصل از صادرات پتروشیمی کارون با نرخ تعیین شده از سوی بانک مرکزی به سامانه نیما واریز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پتروشیمی کارون زیرمجموعه هلدینگ خلیج فارس است، گفت: این هلدینگ به دنبال تدوین دستورالعمل‌هایی برای یکسان‌سازی و کاهش تفاوت پرداختی حقوق و دستمزد میان قراردادهای مستقیم و پیمانکار است.

به گفته مدیرعامل پتروشیمی کارون، ۱۱۰۰ نفر در پتروشیمی کارون مشغول به کار هستند که ۴۵۰ نفر دارای قرارداد مستقیم و بقیه نیروهای پیمانکار هستند.

شرکت پتروشیمی کارون نخستین تولیدکننده ایزوسیانات‌ها در خاورمیانه است. این پتروشیمی با استفاده از گازهای کلر، منواکسیدکربن، هیدروژن و نیز تولوئن و اسیدنیتریک قادر است انواع محصولات پایه‌ای و اصلی پتروشیمی، شامل انواع ایزوسیانات‌ها را که دارای ارزش افزوده بالاتر است با کیفیت مناسب تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه کند.

https://biknews.ir/6892کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/6892/تامین-tdi-خاورمیانه-در-انحصار-پتروشیمی-ک/کپی شد!