پتروشیمی‌های “غدیر، بندرامام‌خمینی(ره) و اروند” تعطیل نمی‌شوند

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره) به نقل از تسنیم، اخیرا اخباری مبنی بر تعطیلی سه پتروشیمی بزرگ تولید کننده PVC  در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به دلیل افزایش قیمت PVC و نبود کاتالیست تولید PVC  در فضای مجازی منتشر شده که باعث نگرانی کارکنان این سه پتروشیمی بوده و باعث ایجاد تشنجاتی در بازار صنعت بوده است.

امین بیانک در این خصوص اظهار داشت: کاتالیست EHP  کاتالیست تولید PVC  بوده که تا کنون از فرانسه تامین می‌شده اما اخیرا فرانسه اعلام کرده که این کاتالیست را به ما نمی‌فروشد. کشورهای سازنده‌ی زیادی برای این کاتالیست در دنیا و آسیا وجود دارد که تنها مشکل موجود بحث انتقال پول و شرایط نگه‌داری و انتقال آن  به شرکت  ما بوده است.

وی افزود: کاتالیست EHP  قابل ذخیره نبوده و دارای تاریخ انقضای سه ماه است و اگر بعد از سه ماه از آن استفاده نشود از بین می‌رود؛ جایگاه حمل و نگه‌داری این کاتالیست خاص بوده که انتقال آن را دشوار کرده است.

مدیر عامل پتروشیمی غدیر با اشاره به شایعات منتشر شده در فضای مجازی بیان کرد: شایعات مربوط به تولید PVC  که در فضای مجازی منتشر شده یک شینطت رسانه‌ای بوده و با هدف خاصی دنبال می‌شود و از این طریق تحلیل‌های غلطی در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.

وی گفت: پتروشیمی غدیر پس از انجام تعمیرات مجددا وارد مدار تولید PVC  شده و هم اکنون در حال تولید PVC هستیم، دغدغه تامین کاتالیست EHP را داریم اما به راحتی می‌توانیم آن را از بازار جهانی تامین‌ کنیم. صنعت پتروشیمی هم‌اکنون برای تولید مسیر ما سخت‌تر از این تحریم بوده اما این به این معنا نبوده که ما  در دوران پسا تحریم فلج شویم؛ صنعت پتروشیمی در دوران پسا تحریم زیرکانه و هوشمندانه مشکلات خود را حل می‌کند.

حمیدرضا رستمی مدیرعامل پتروشیمی بندرامام خمینی(ره) در این خصوص اظهار داشت: پتروشیمی بندرامام در خصوص تولید PVC  و تامین کاتالیست EHP مشکل خاصی نداشته و هم‌اکنون در حال تولید PVC هستیم.

نقی قاسمیان عزیزی نیز  در این خصوص اظهار داشت: کاتالیست EHP مربوط به تولید PVC  در پتروشیمی اروند برای یک ماه آینده موجود بوده و تا یک ماه دیگر مقدار قابل توجهی کاتالیست خریداری شده به دست ما خواهد رسید، بعد از آن نیز از یک کشور آسیایی اروپایی این کاتالیست را تامین خواهیم کرد.

مدیرعامل پتروشیمی اروند با اشاره به شایعات منتشر شده خاطرنشان کرد: بعضی از رسانه‌ها با فضاسازی و انتشار اخبار غلط به دنبال فضا سازی و ایجاد مشکل برای صنعت پتروشیمی بوده که باید با انتشار اخبار و تحلیل‌های صحیح جلوی کار آن‌ها گرفته شود.

گفتنی است سه پتروشیمی غدیر، بندرامام خمینی(ره) و اروند از تولیدکنندگان عمده و برتر PVC در جهان و خاورمیانه بوده که PVC مورد نیاز ایران و کشورهای جهان را تولید می‌کنند در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ نفر در این پتروشیمی‌ها در حال فعالیت هستند.

انتهای پیام/*

https://biknews.ir/5935کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/5935/پتروشیمی‌های-غدیر،-بندرامام‌خميني/کپی شد!