اعطای تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی به دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی خوزستان

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره) به نقل از تسنیم، ظهر امروز با حضور اصحاب رسانه نشست خبری رئیس دانشگاه علمی کاربردی خوزستان در سالن کنفرانس دانشگاه برگزار شد.

در این نشست خبری مسعود خداپناه رئیس دانشگاه با اشاره به ماموریت‌های دانشگاه علمی کاربردی اظهار داشت: رسانه‎‌‌ها نقش مهمی در بیان مسایل و ظرفیت‌های استان دارند و همگرایی دانشگاه و رسانه می تواند این مسئله را تقویت کند.

وی افزود: ۲ مرکز دانشگاه علمی کاربردی خوزستان در سال ۹۶ در ارزیابی‌های کشور توانستند بین ۱۰ مرکز برتر کشور قرار گیرند که با وجود ۶۰۰ مرکز فعال علمی کاربردی در کشور، این به نوبه خود موفقیت چشم‌گیری است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی خوزستان بیان کرد: دانشگاه در سال ۹۶ از حیث جذب دانشجو رتبه نخست کشور را داشت و توانستیم ۷ هزار دانشجو در مهرماه و ۴ هزار دانشجو در ورودی بهمن جذب دانشگاه کنیم.

وی ادامه داد: ماموریت اصلی دانشگاه مهارت آفرینی است و بیش از ۷۰ درصد دانش‌آموخته‌های دانشگاه علمی کاربردی وارد بازار کار می‌شوند.

خداپناه با اشاره به طراحی ۴ محور برای ارتقاء کیفیت دانشگاه گفت: برای ارتقای کیفیت دانشگاه علمی کاربردی خوزستان در گام اول سرفصل‌های دروس را بروز و اصلاح کردیم و در گام دوم رشته‌ها و دروس ماموریت گرا و تخصصی شدند. در گام سوم به سمت پالایش مدرسان و بروز کردن اساتید دانشگاه پرداختیم. در گام نهایی جذب دانشجو را کیفی و مقطع زمانی جذب دانشجو را آبان ماه به مهرماه منتقل کردیم.

وی با اشاره به نیارمحور بودن جذب دانشجو اظهار داشت: رشته‌های دانشگاه براساس نیاز جامعه تعریف می‌شود و از مهرماه، در ۳۸ رشته جدید دانشجو جذب می‌شود و رشته‌های که متقاضی نداشتند و جامعه هم نیاز نداشت حذف شدند.

این استاد دانشگاه گفت: دانشجویان این دانشگاه هم اکنون در ۲۳۲ کد رشته تحصیل می کنند که از این تعداد کدرشته، ۱۳۴  رشته کاردانی و ۹۸ رشته  در مقطع کارشناسی است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی خوزستان بیان کرد: ظرفیت پذیرش دانشجو در مهر امسال ۱۵ هزار و ۶۲۰ دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی است.

خداپناه در مورد تسهیلات این دانشگاه گفت: این دانشگاه هر ترم پنج میلیون ریال وام تحصیلی به دانشجویان از طریق صندوق رفاه وزارت علوم می دهد که پس از دانش آموختگی می توانند بازپرداخت کنند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی خوزستان بیان کرد: اختصاص وام ۵۰۰ میلیون ریالی با سود ۲ درصد برای دانشجویان کارآفرین با ظرفیت ایجاد یک شرکت یا مرکز رشد از جمله دیگر تسهیلات است.

وی گفت: اگر دانشجویان در هنگام تحصیل در فعالیت های فرهنگی، قرآنی و ورزشی مقام کسب کنند از تخفیف ویژه شهریه دانشجویی برخوردار می شوند.

وی درباره حمایت‌های دانشگاه از صنایع و تولیدات داخلی و ایجاد رشته‌های مهارتی برای توسعه تولید داخلی بیان داشت: در این زمینه برنامه‌ریزی‌های شده است و با راه‌اندازی کلینیک‌های مهارتی و کارآفرینی تولید و اشتغال، دنبال حمایت از کار و کارگر ایرانی هستیم.

انتهای پیام/*

https://biknews.ir/5756کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/5756/اعطای-تسهیلات-۵۰-میلیون-تومانی-به-دانش/کپی شد!
15