بازگشت پیکر مطهر ۷۵ شهید تازه تفحص شده به وطن

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره) به نقل از فارس، پیکر پاک و مطهر ۷۵ شهید دوران هشت سال دفاع مقدس که در خاک عراق تفحص شده‌اند، پس از سال‌ها غربت و بی‌نشانی به وطن باز می‌گردند.

پیکر پاک این ۷۵ شهید گلگون‌کفن از مرز بین المللی شلمچه در شهرستان خرمشهر به خاک پاک وطن باز می‌گردند و مسئولان کشوری و لشکری از آنها استقبال می‌کنند.

آئین استقبال از پیکر پاک این شهدا ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۲۷ تیر ماه همزمان با دهه کرامت و در آستانه ولادت باسعادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در مرز شلمچه برگزار می‌شود.

اقشار مختلف و سران قبایل غیور عرب آبادان، خرمشهر، اروندکنار، چوئبده، مینوشهر و بندر امام خمینی(ره) به استقبال ۷۵ دردانه ملت ایران می‌روند و به جای پدران، برادران، مادران و خواهران شهدا پیکر پاکشان را در آغوش می‌گیرند و تابوت‌شان را بوسه باران می کنند.

پس از برگزاری آئین استقبال، پیکر مطهر ۷۵ شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس به بندر امام خمینی(ره) انتقال می‌یابد تا این دیار را با قدوم خود متبرک کنند.

جزئیات آئین استقبال و وداع با شهدای تازه تفحص شده در بندر امام خمینی(ره) به زودی اعلام می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، پیکر پاک این ۷۵ شهید والامقام که در عملیات‌های محرم، کربلای ۴ و تک پشتیبانی والفجر ۸ به شهادت رسیده‌اند، در مناطق علمیاتی زبیدات، کتیبان و جزیره بوارین تفحص شد.

https://biknews.ir/5200کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/5200/بازگشت-پیکر-مطهر-۷۵-شهید-تازه-تفحص-شده-ب/کپی شد!
5