پتروشیمی‌های خوزستان باید به سیستم اطفای حریق صنعتی مجهز باشند

کیامرث حاجی‌زاده در محل حادثه آتش‌سوزی پتروشیمی آبادان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از وقوع این حادثه به صورت همزمان همه گروه‌های امدادی آبادان و خرمشهر به حالت آماده‌باش درآمده‌اند. همچنین به ماهشهر، شادگان، بندرامام و مجموعه شرکت نفت و برق منطقه‌ای در اهواز اعلام آماده‌باش شد تا نیروهای خود را به منطقه اعزام کنند.
وی افزود: بیش از ۲۰ دستگاه ماشین آتش‌نشانی و امدادی از سایر شهرستان‌های خوزستان در محل حادثه در آبادان حضور پیدا کردند و تعدادی نیز در حال حاضر در راه هستند. برجی که در این حادثه دچار آتش‌سوزی شده باید به صورت کامل پس از مهار آتش، خنک شود تا مجددا شاهد مشکلی در منطقه نباشیم.
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان تصریح کرد: همه نیروهای امدادی و عملیاتی تا اطفای کامل آتش در صحنه حضور خواهند داشت و همه امکانات استان خوزستان   به صورت کامل بسیج خواهند بود.
حاجی زاده با بیان اینکه برخی از واحدهای پتروشیمی خصوصی هستند، گفت: باید به این سمت پیش برویم که پتروشیمی‌ها به سیستم اطفای حریق صنعتی مجهز باشند. همچنین این واحدهای پتروشیمی باید دارای ماشین‌آلات به روز برای مهار آتش باشند تا در صورت وقوع حادثه بتوانند به سرعت حادثه را کنترل کنند.
وی با اشاره به حادثه پتروشیمی بوعلی در ماهشهر که دو سال پیش رخ داد، عنوان کرد: همه شرکت‌های نفتی، پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها در خوزستان باید تحت نظارت نمایندگان عالی دولت در استان قرار بگیرند زیرا زمانی که دچار حادثه می‌شوند، دولت با تمام قوا از آنها حمایت کرده و حوادث را مدیریت می‌کند.
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: امیدواریم در بحث رعایت مسایل ایمنی در پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها و همچنین نوسازی و مرمت این بخش‌ها شاهد گام‌های موثری باشیم. ستاد مدیریت بحران خوزستان نیز بر اساس آیین‌نامه قانونی که دارد، پیگیری خواهد کرد تا شرکت‌هایی که زیر نظر ما هستند، حتما به تجهیزات اطفای حریق مدرن و صنعتی مجهز شوند.
حاجی‌زاده بیان کرد: در حال حاضر آتش‌سوزی در واحد ۶۰۰ پتروشیمی آبادان تحت کنترل است اما به صورت کامل اطفا نشده است./ایسنا
https://biknews.ir/4983کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/4983/پتروشیمی‌های-خوزستان-باید-به-سیستم-اط/کپی شد!