۸۰ هزار دوز واکسن کرونا وارد استان خوزستان شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: با توجه به وضعیت قرمز استان‌های همجوار و افزایش میزان مراجعه آنها به مراکز بهداشتی و درمانی، احتمال ورود موج جدید کرونا به خوزستان وجود دارد.

به گزارش خبر بندرامام خمینی (ره) به نقل از تسنیم ، فرهاد ابول‌نژادیان اظهار داشت: برای جلوگیری از انتشار بیماری از هم‌ استانی‌ها تقاضا داریم رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه تاکنون مورد تایید شده ای از ویروس کرونای دلتا در خوزستان نداشته ایم افزود: البته موارد مشکوک به کرونا دلتا داشته‌ایم و نمونه‌ها را به آزمایشگاه مرجع ارسال کردیم اما هیچکدام از آنها تایید نشدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز از بستری شدن روزانه ۸۰ تا ۱۰۰ بیمار قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خوزستان خبر داد و افزود: امیدواریم با همراهی مردم روند بیماری در استان افزایشی نشود.

وی افزود: حدود ۸۰ هزار دوز واکسن کرونا وارد استان خوزستان شده و تلاش می‌کنیم روند واکسیناسیون را با سرعت بیشتری انجام دهیم.

ابول نژادیان با بیان اینکه تاکنون حدود ۴.۵ درصد از جمعیت خوزستان در مقابله کرونا واکسینه شده اند افزود: از روز ۲۱ تیرماه افراد بالای ۶۵ سالی که تاکنون واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند، می‌توانند به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

وی ادامه داد: تلاش میکنیم واکسیناسیون افراد بالای ۶۵ سال را تا آخر هفته جاری به پایان برسانیم تا از اول هفته آینده، واکسیناسیون افراد بالای ۶۰ سال را آغاز کنیم.

انتهای پیام/

https://biknews.ir/13070کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/13070/۸۰-هزار-دوز-واکسن-کرونا-وارد-استان-خوزس/کپی شد!