تولید ماهانه پلی‌اتیلن ترفتالات پتروشیمی تندگویان از مرز ۱۰۶ هزار تن عبور کرد

سرپرست مجتمع شرکت پتروشیمی شهید تندگویان با بیان اینکه خرداد ماه سال جاری، تولید محصولات زنجیره پلی ‏اتیلن ترفتالات از مرز ۱۰۶ هزار تن عبور کرد، گفت: با اجرای پروژه جدید رفع موانع و گلوگاه‌های تولید به دنبال ثبت رکورد‌های جدید در سال "تولید، ‏پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها" هستیم‎.

به گزارش گروه اقتصادی خبر بندرامام خمینی(ره)، امین ملک زاده با اشاره به ‏اجرای گام جدید پروژه رفع موانع و گلوگاه‌های تولید در پتروشیمی شهید تندگویان در اردیبهشت‌ ماه سال جاری اظهار داشت: با اجرای یک پروژه عظیم رفع گلوگاه‌ها و موانع تولید در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، زمینه تولید پایدار در زنجیره ‏پلی اتیلن ترفتالات فراهم شده است‎.

وی افزود: تولید ماهانه زنجیره پلی اتیلن ترفتالات پتروشیمی تندگویان برای بار سوم در سال جاری ۳ رقمی شد و در خرداد ماه ۱۴۰۰ بالغ بر ۱۰۶ هزار ‏تن محصول در پتروشیمی تندگویان تولید شد.

ملک‌زاده با تاکید بر اینکه در مجموع تولید سه ماهه نخست امسال پتروشیمی شهید تندگویان، حدود ۲۹۰ هزار تن ‏بوده است، اظهار داشت: بر این اساس، با تداوم برنامه‌های مختلف رفع موانع و گلوگاه‌های فنی و عملیاتی و ‏متنوع سازی سبد تولید به دنبال بهبود رکورد‌های تولید در سال جدید در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است. ‎

گفتنی است، پتروشیمی شهید تندگویان در سال “جهش تولید” پس از اجرای طرح‌های مختلف رفع موانع و ‏گلوگاه‌های تولید شامل طراحی و ساخت مبدل‌های کارخانه‎ CTA، احیای کاتالیست پالادیوم و… با حمایت از ‏شرکت‌های دانش بنیان ایرانی منجر به ثبت رکورد‌های جدید تولید شد.

پتروشیمی تندگویان در سال ۱۳۹۹ با ثبت رکورد بی سابقه، یک میلیون و ۱۰۴ هزار تن محصول زنجیره پلی اتیلن ترفتالات تولید شده بود و سالی ‏درخشان در تاریخ تأسیس و بهره‌برداری این پتروشیمی، رقم زد.

شرکت ملی صنایع پتروشیمی واحد کنترل تولید پتروشیمی ‏تندگویان را به‌ عنوان واحد برتر سال ۱۳۹۹ انتخاب کرد‎.

زنجیره پلی اتیلن ترفتالات ایران قصد دارد در سال ۱۴۰۰ که از سوی مقام معظم رهبری به سال “تولید، ‏پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها” نام گذاری شده، گام‌های موثری در راستای پایداری و جهش تولید بردارد. ‎

علاوه بر جهش تولید و ثبت رکورد‌های جدید تولید محصول، متنوع سازی سبد محصولات هم یکی از ‏سیاست‌های کلان این شرکت پتروشیمی در راستای مشتری مداری، کسب حداکثری بازار و جلوگیری از ‏واردات محصولات مشابه خارجی بوده به طوری که در دو سال گذشته تاکنون با هدف متنوع سازی سبد ‏محصولات، کاهش ریسک و هزینه‌ها، افزایش سودآوری و پایداری عملیات تولید بیش از ۱۰ محصول و گرید ‏جدید شامل ۶ گرید‎ Low Melt ‎پلی‌اتیلن ترفتالات، ‏High Viscose PET ‎ یا نخ پلی‌استر مهندسی، گرید ‏چادر مشکی، ‏AUV PET، ‏PET G ‎و‎ PET ‎تخریب پذیر و … مراحل تولید تجاری و آزمایشگاهی را با ‏موفقیت پشت سر گذاشته‌اند‎.

پتروشیمی شهید تندگویان بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات مهم و استراتژیک پلی‌اتیلن ترفتالات‎ (PET) ‎و ‏اسید ترفتالیک خالص‎ (PTA) ‎در کشور است. این شرکت به‌عنوان بزرگ‌ترین و تنها تولیدکننده محصول ‏زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات در صنعت پتروشیمی کشور از ظرفیت تولید سالانه بیش از یک میلیون و ۵۸۷ هزار ‏تن محصول متنوع از جمله گرید‌های مختلف‎ PET ‎برخوردار است‎.

انتهای پیام/

https://biknews.ir/13031کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/13031/تولید-ماهانه-پلی‌اتیلن-ترفتالات-پترو/کپی شد!