طرح سنجش سلامت از یکم تیر آغاز می‌شود

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی خوزستان با بیان به اینکه طرح سنجش سلامت نوآموزان از اول تیر در استان آغاز می شود گفت: خانواده‌ها باید از ۱۷ خرداد برای سنجش سلامت فرزندان خود به صورت الکترونیکی نوبت‌گیری کنند.

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره) به نقل از ایرنا ، علی مببینی روز یکشنبه در نشست ستاد طرح سنجش سلامت نوآموزان پیش دبستانی و پایه اول ابتدایی در سرسرای اداره کل آموزش و پرورش خوزستان اظهار داشت: ۶۱ پایگاه سنجش سلامت برای نوآموزان در خوزستان در نظر گرفته شده که مقرر شده روزانه ۳۳ نوآموز در این پایگاه‌ها سنجش شوند.

وی گفت: پیش بینی شده  امسال  ۹۰ هزار نوآموز ورودی اول ابتدایی و ۳۰ هزار نوآموز دوره پیش دبستانی سنجش سلامت شوند.

ممبینی با بیان اینکه در طرح سنجش سلامت بسیاری از مشکلات کودکان شناسایی می‌شود و می‌توان سریع تر به مشکلات آنها رسیدگی کرد افزود: بیش از ۱۳ اختلال در طرح سنجش سلامت نوآموزان قابل شناسایی است.

وی ادامه داد: در این طرح پرونده الکترونیک سلامت برای کودک تهیه می‌شود که تا پایان دوره تحصیل مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی خوزستان بیان کرد: تمامی ادارات مربوطه و فرمانداری‌ها در شهرستان‌های خوزستان در تامین مواد ضدعفونی و الکل در پایگاه‌های سنجش سلامت همکاری کنند.

ممبینی افزود: هزینه انجام سنجش سلامت برای هر نوآموز ۵۰۰ هزار ریال است و پیش بینی شده ۱۰ درصد جمعیت هدف نیم بها و پنج درصد به صورت رایگان سنجش شوند.

صرف ۱۶۰ میلیارد ریال برای خرید تجهیزات برای برگزاری امتحانات نهایی پایه نهم و ۱۲ در خوزستان

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان نیز گفت: امسال برخلاف سال تحصیلی گذشته، امتحانات پایه نهم نیز به صورت حضوری برگزار شد و جمعیت ۷۳ هزار نفری در کنار دانش آموزان پایه دوزادهم به صورت حضوری در امتحانات نهایی شرکت کردند.

کوروش مودت افزود: در روزهای اول امتحان غیبت دانش آموزان در جلسه امتحان زیاد بود که این غیبت ها با اطمینان حاصل کردن خانواده‌ها از رعایت موازین بهداشتی در حوزه‌های امتحانی کاهش یافت.

وی گفت: برای سال تحصیلی جدید تنها ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی به صورت حضوری است و در سایر پایه ها به صورت الکترونیک انجام می‌شود.

انتهای پیام/

https://biknews.ir/12813کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/12813/آغاز-طرح-سنجش-سلامت-از-یکم-تیر-امسال/کپی شد!