درخشش هنرمند بندر امام خمینی(ره) در جشنواره ملی فیلم کوتاه چراغ

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره) به نقل از مهر، شنبه ۲۳ اسفند ماه ۹۹ با حضور فیلمسازان برگزیده منطقه غرب کشور مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره فیلم کوتاه چراغ به میزبانی شهرستان بیجار استان کردستان برگزار شد.

مسئول سازمان بسیج، هنرمندان استان کردستان در مراسم اختتامیه این جشنواره اظهار کرد: پس از اتمام مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره ۲۳۶ اثر از هنرمندان فیلمساز منطقه غرب کشور دریافت شد.

علی عباس داودنیا خاطرنشان کرد: سعید نجاتی، میرعباس خسروی نژاد، شهریار پورسیدیان، کاوه جاهد و رضا احمدیاری داوری آثار رسیده به پنجمین جشنواره منطقه‌ای فیلم کوتاه چراغ را برعهده داشتند.

بیشتر بخوانید:

هنرمند بندر امام خمینی(ره) برگزیده خاتون رضوی شد

درخشش هنرمندان بندر امام خمینی(ره) در شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عربی خوزستان

درخشش مربی فرهنگی کانون خوزستان در جشنواره بین‌المللی رضوی

بر اساس آرای هیأت داوران این جشنواره در بخش فیلم داستانی این جشنواره فیلم «گوشه پوسیده مرگ» به کارگردانی امید کرمی از زنجان رتبه اول، فیلم «داغی» به کارگردانی فاطمه محمدی از لرستان رتبه دوم و فیلم «اجباری» به کارگردانی محمد جواد خورشا از ایلام رتبه سوم را کسب کردند.

در بخش فیلم مستند رتبه اول به برهان احمدی از کردستان برای فیلم «پرونده شماره ۹۶» رسید و فیلم «گاندو» ساخته تیمور قادری از کردستان رتبه دوم این بخش را کسب کرد و فیلم «دل گرد» به کارگردانی ناصر طریحی از آذربایجان شرقی رتبه سوم را از آن خود کرد.

در بخش پویانمایی فیلم «این سو آن سو» به کارگردانی لیدا فضلی از زنجان، فیلم «درون یک چارچوب» به کارگردانی جعفر صیادی از زنجان و فیلم «پژواک» به کارگردانی برزان رستمی از کردستان به ترتیب عناوین اول تا سوم را کسب کردند.

در بخش فیلمنامه، آوات ساعد پناه از کردستان برای فیلمنامه «امید به نویسندگی» جایزه اول را کسب کرد و ایرج عباسی از بندر امام خمینی(ره) خوزستان برای اثر «لالایی برای رؤیای ماهی ها» رتبه دوم و ریحانه رشیدی از خوزستان برای اثر «شوخی شوخی» رتبه سوم این بخش را کسب کردند.

در بخش بهترین‌های این جشنواره نیز جایزه بهترین پژوهش فیلم مستند به شمسی وفایی از کرمانشاه برای مستند «ناوک عشق» رسید، همچنین نازنین فلاحی از زنجان جایزه بهترین بازیگری زن این جشنواره را برای بازی در فیلم «گوشه پوسیده مرگ» از آن خود کرد.

جایزه بهترین بازیگر مرد این جشنواره به متین آقایی از خوزستان برای بازی در فیلم «مسی» رسید و همچنین جایزه بهترین فیلمبرداری به حامد بقاییان از زنجان برای فیلم «گوشه پوسیده مرگ» رسید.

جایزه بهترین صدابرداری این جشنواره به سامان شهامت برای فیلم «داغی» از لرستان رسید.

همچنین در یک اقدام ابتکاری با استفاده از مشارکت و اظهار نظر کادر درمانی شهرستان بیجار اثر برتر مردمی این جشنواره در بخش مدافعان سلامت انتخاب شد و فیلم مستند «سه متر و چند سانت» به کارگردانی مصطفی صالح نژاد از خوزستان جایزه این بخش را از آن خود کرد.

همچنین در این بخش از بهزاد نعمتی از کردستان برای فیلم داستانی «یک دنیا، یک اتاق»، حمیدرضا رزاقی از زنجان برای فیلم داستانی «کرکره»، محبوبه نوری از زنجان برای فیلم داستانی «کلاس مهربانی» تقدیر به عمل آمد.

فیلم مستند «ژنرال» ساخته مهرداد یوسفی از کردستان در بخش مرد میدان، فیلم «من اینجا هستم» ساخته سمیرا کاملی از خوزستان در بخش آسیب‌های اجتماعی با موضوع اعتیاد، فیلم مستند «خیرآباد» ساخته هیوا کیانی از کردستان در بخش سبک زندگی ایرانی اسلامی مورد تقدیر قرار گرفتند.

در بخش ماهیت شوم جریانات تکفیری از روح الله کردمیر از کرمانشاه برای فیلم داستانی مدافعان بی نام تقدیر به عمل آمد.

همچنین در بخش حمایت از تولید ملی از اسماعیل عباسی از آذربایجان شرقی برای پویا نمایی «چرخ» تقدیر شد و در بخش آسیب‌های اجتماعی با موضوع سنت‌های موهوم از صباح گویلی از کردستان برای فیلم داستانی «نچیر» تقدیر به عمل آمد.

در بخش فرهنگ ایثار و شهادت از علی سلطانی از آذربایجان شرقی برای فیلم مستند «عهد قدیم» تقدیر شد.

فیلم مستند «عین من عین تو» ساخته اسماعیل معنوی از خوزستان در بخش قرارگاه پیشرفت و گروه‌های جهادی مورد تقدیر قرار گرفت.

در بخش دفاع مقدس نیز سامان احمدی از کردستان برای فیلمنامه «مصائب شهود» تقدیر به عمل آمد و در بخش محیط زیست نیز فرید نیکخواه از کردستان برای فیلم مستند «زلزله بدون ریشتر» تقدیر شد.

یادآور می‌شود ایرج عباسی رئیس انجمن فیلم و عکس و مدیر مسئول آموزشگاه آزاد سینمایی “سینماگران جوان ” در بندر امام خمینی(ره) بر عهده دارد.

انتهای پیام/و

https://biknews.ir/12354کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/12354/درخشش-هنرمند-بندر-امام-خمینیره-در-جشنو/کپی شد!