اقدام عجیب اعضا شورای شهر برای جلوگیری از برگزاری جلسه تعیین شهردار بندر امام‌ خمینی(ره)

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره) به نقل از فارس، شورای پنجم با انتخاب محمد عبیاوی به عنوان شهردار بندرامام‌خمینی شروع شد.

حمایت‌های بی‌دریغ اعضا شورای شهر در این سال‌ها سبب شده بود که حتی با وجود برخی انتقادات به محمد عبیاوی، ولی همچنان مدیریت شهری را بر عهده داشته باشد.

پس از آب گرفتگی آذر ماه بندر امام خمینی(ره) و خسارت به بیش از هزاران واحد مسکونی و تجاری که نتیجه نبود زیرساخت دفع آب‌های سطحی و پروژه‌های در سطح کلان بود، با حکم استاندار خوزستان محمد عبیاوی به مدت سه ماهه تعلیق و به هیئت تخلفات کارکنان دولت معرفی شد.

سید سعید بزاز نائب رئیس شورای شهر بندرامام‌‌خمینی(ره) در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: محمد عبیاوی در هیئت بدوی تخلفات کارکنان دولت به تعلیق ۲ ماه انفصال از خدمت محکوم شده است و برای بازگشت مجدد بر مدیریت شهری نیاز به رای اعتماد مجدد اعضای شورای شهر بندرامام‌خمینی دارد.

وی افزود: ۳ بار درخواست تعیین وضعیت مدیریت شهری در سه هفته اخیر داده شده است ولی با آبستراکسیون (از حد نصاب انداختن) اعضای شورای شهر بندرامام خمینی در این شاهد بودیم.

بزاز گفت: برای بار چهارم، دعوتنامه جلسه روز شنبه ۹ اسفند ماه برای اعضا شورای شهر صادر و ارسال شده است تا تعیین وضعیت شهردار بندرامام‌خمینی(ره) مشخص شود.

وی تاکید کرد: در صورت آبستراکسیون مجدد اعضا شورا و جلوگیری از انتخاب شهردار که مسلما باعث لطمه به منافع مردم و شهر خواهد شد حسب قانون برخورد خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

شهردار بندر امام خمینی(ره) به دادسرا احضار شد

شهردار بندر امام خمینی(ره) تعلیق شد

رئیس اداره آبفا بندر امام خمینی(ره) بازداشت شد

عضو شورای شهر بندر امام خمینی(ره) به صورت موقت بازداشت شد

گفتنی است؛ بعد از وقوع آبگرفتگی و بالازدگی فاضلاب در معابر و منازل مردم بندرامام خمینی(ره) و وقوع فاجعه به زیر آب رفتن خانه و تمام دارایی مردم منطقه که عمده آنان از قشر ضعیف جامعه به شمار می‌رفتند، رئیس سازمان بازرسی کل کشور به منظور رسیدگی به ابعاد و دلایل مختلف این فاجعه در منطقه حضور پیدا کرد.

در جریان این حضور در ابتدا شهردار بندرامام‌خمینی تعلیق و پس از آن رئیس آبفا این شهر و یکی از اعضای شورای شهر نیز دستگیر و در نهایت فرماندار شهرستان بندرماهشهر برکنار و دستگیر شد.

اما حال که مردم با دستگیری و برخورد با عاملان این فاجعه به قدری به برقراری عدالت و رسیدگی به مشکلاتشان امیدوار شده‌اند؛ اعضای شورای شهر در اقدامی باورنکردنی با تکرار روال گذشته اصرار به بازگرداندن عبیاوی به شهرداری بندرامام خمینی(ره) دارند و بدون توجه به خواسته‌های به حق مردم با ترفندهای مختلف، جلسات تعیین شهردار را از حد نصاب انداخته‌اند.

سوال اینجاست که آیا اعضای شورای شهر بندر امام‌‌ خمینی(ره) با تمام خسارت‌های جبران ناپذیری که به منازل و مراکز تجاری مردم بندرامام‌‌خمینی در پاییز ۹۹ وارد شد، بازهم قصد حمایت از شهردار تعلیق شده را دارند و به نظر مردم اهمیت نمی‌دهند؟

انتهای پیام/و

https://biknews.ir/12315کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/12315/اقدام-عجیب-اعضا-شورای-شهر-برای-جلوگیری/کپی شد!