طرح کانون‌های تحکیم و تعالی خانواده وارد فاز اجرایی شد

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره) صبح امروز پنجشنبه ۸ آبان ماه با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی شهرستان، ائمه جمعه ماهشهر و بندر امام خمینی(ره)، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل صنایع پتروشیمی خلیج فارس، مشاور مسئولیت اجتماعی این هلدینگ، مدیران عامل شرکت‌های پتروشیمی و مسئولان فرهنگی، قضایی، سیاسی، اجتماعی منطقه، در شرکت ره‌آوران فنون پتروشیمی برگزار شد.
نوید نادرپور مدیرعامل شرکت ره آوران فنون پتروشیمی در ابتدای این مراسم ضمن خوش آمدگویی به حاضران اظهار داشت:  شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در توانمند سازی مردم منطقه ذره‌ای دریغ نکرده و بر این موضوع تاکید کرده است.

وی افزود: امروز شرکت ره آوران فنون پتروشیمی با کمک شرکت‌های تابعه صنایع پتروشیمی خلیج فارس متولی ۲ پروژه از ۵ پروژه خرسندساز کمیته مسئولیت اجتماعی این هلدینگ است که اکنون به مرحله اجرایی رسیده‌ است.

نادرپور با بیان اینکه  آموزش‌هایی که منجر به تغییر رفتار می‌شوند، بازدهی و اثربخشی بیشتری دارند، گفت: اگر این آموزش‌ها به صورت پرورشی، مهارتی و اخلاق مدارانه با رعایت اصول دینی به خردسالان و نونهالان ارائه شود، منجر به تغییر رفتار و ارتقای فرهنگ و اثربخشی آن در دوران جوانی و میانسالی می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه نتیجه آموزش‌های موثر سبب توانمندی ویژه‌ای در منطقه است، افزود: آموزش به رده سنی خردسالان و نوجوانان نیاز به بستر پایدار ایمن و مطمئنی به نام خانواده دارد و در صورت موفقیت در طرح تحکیم و تعالی خانواده، این بستر آماده می‌شود.

مدیرعامل شرکت ره آوران فنون پتروشیمی در ادامه تصریح کرد: شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، تصمیم دارد با تحکیم و تعالی خانواده، ضمن ایجاد یک فرهنگ دینی مطمئن و پایدار، بستر توانمندسازی را از خانواده‌ها آغاز و با استفاده از نیروهای بومی منطقه نهادینه کند.

نادرپور در ادامه گفت: نقطه قوت این طرح، پشتوانه مطالعات میدانی صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس و سابقه اجرایی مشاوران طرح و هم اندیشی و هم افزایی شرکت‌های تابعه به عنوان خیران و حامیان مالی این پروژه مهم است و استمرار آن در سال‌های آتی از طریق توانمندسازی کانون‌های فرهنگی بومی تکیه گاه اصلی طرح است.

وی در پایان، با اشاره به آیاتی از کلام الله مجید درباره اهمیت توجه به مسئولیت‌های اجتماعی بر اراده راسخ صنایع پتروشیمی خلیج فارس در ادامه این راه تاکید کرد.

سیدرضا مرویان مشاور مطالعات مسئولیت اجتماعی هلدینگ خلیج فارس به بیان جزئیات طرح تعالی و تحکیم خانواده  پرداخت و اظهار کرد: این پروژه تحکیم با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال و با همراهی مشاوران تربیتی، روانشناسان، مشاوران خانواده و کانون‌های فرهنگی ‌و فرهنگسراها اجرا خواهد شد و تفاهم نامه آن اکنون با اداراه‌های فرهنگ و ارشاد ماهشهر و بندر امام خمینی(ره)، منعقد می‌شود.

وی با اشاره به آمار طلاق و ازدواج در شهرستان بندرماهشهر و بندر امام خمینی(ره) افزود: در شهرستان بندرماهشهر با جمعیت ۳۸۰ هزار نفری در سال گذشته ۲۲۰۰ واقعه ازدواج و ۶۶۰ واقعه طلاق ثبت شده است و مطابق با آمار کشوری ۱۰ درصد طلاق‌ها در سال اول، ۲۰ درصد در سال دوم و ۴۰ درصد در سال پنجم اتفاق می‌افتد.

مرویان تاکید کرد: تنها با مشاوره‌ای ۱۵ دقیقه‌ای پیش از ازدواج می‌توان از ۱۰ درصد طلاق‌ها که در سال اول ازدواج رخ می‌دهد، جلوگیری کرد و با انجام مشاوره‌های دیگر به زوج‌ها می‌توان آمار طلاق را به مراتب بیشتر کاهش داد‌.

مشاور مطالعات مسئولیت اجتماعی هلدینگ خلیج فارس با اشاره به اینکه دلیل ۶۳ درصد از تاخیر در ازدواج ناشی از عوامل فرهنگی و اجتماعی است، بیان کرد: طرح تحکیم و تعالی خانواده در چهار سطح تشکیل، تحکیم، توسعه و تعالی خانواده بوده، که با کمک کانون‌های فرهنگی و اجتماعی مساجد و با کلاس‌های آموزشی که شرکت ره آوران برای این کانون برگزار می‌کند، انجام خواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم آموزش و آگاهی مردم منطقه گفت: مزیت این طرح استمرار، مشارکت، مردمی و اجتماعی بودن و استناد علمی آن است و پیش‌بینی می‌شود بیش از ۳۵۰۰ نفر از مردم منطقه شامل ساکنان ماهشهر، بندر امام خمینی(ره)، شهرک طالقانی و شهر شهید چمران در این طرح شرکت کنند و نکته مهم این است که این طرح در دراز مدت، بازده خوبی ان‌شالله خواهد داشت.

جواد گلی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل هلدینگ خلیج فارس اظهار کرد: این وظیفه قانونی ما است که به مردم منطقه بدون منت خدمت کنیم و باید برای بهبود وضعیت تحصیلی و تعالی خانواده‌های منطقه قدم برداریم؛ امیدواریم با اخلاص و رضایت خداوند این طرح‌ها استمرار داشته و تاثیر گذاری مطلوبی داشته باشد.

جواد گلی تاکید کرد: که انجام این پروژه‌های خرسندساز یک کار خیر، خدمت مردم و برای رضای خداست و البته معتقدیم باید گزارش کار خوب را به مردم برسانیم و نادیده گرفتن این خدمت به مردم میزبان صنعت پتروشیمی از سوی برخی افراد، کم انصافی است.

در ادامه معاون فرماندار، ائمه جمعه ماهشهر و بندرامام خمینی(ره) و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تحسین این طرح‌ها، به بیان نقطه نظرهای خود در این زمینه پرداختند.

در پایان این مراسم نیز تفاهم‌نامه طرح تاسیس و استقرار کانون‌های تخصصی تحکیم و تعالی خانواده میان شرکت ره آوران فنون پتروشیمی و اداره فرهنگ و ارشاد ماهشهر و بندر امام خمینی(ره)، منعقد شد.

یادآور می‌شود، این طرح بخشی از ۵ طرح خرسندساز کمیته مسئولیت اجتماعی شرکت صنایع خلیج فارس بوده که با حمایت مالی شرکت‌های پتروشیمی تندگویان، فجر، کارون و بوعلی از شرکت‌های تابعه هلدینگ خلیج فارس در منطقه اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/و

https://biknews.ir/12051کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/12051/طرح-کانون‌های-تحکیم-و-تعالی-خانواده-و/کپی شد!
29