صدور مجوز خاکسپاری به شرط ارائه لیست شرکت کنندگان در مراسم

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره)، محسن بیرانوند چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا بیان ‌داشت: بر اساس دستور ابلاغ شده و هماهنگی‌های انجام شده در قرارگاه ستاد مقابله با بیماری کرونا، تنها در صورتی مجوز دفن برای فرد فوت شده ارائه می‌شود که بازماندگان وی با مراجعه به پلیس اطلاعات شهرستان نسبت به ارائه لیست حداکثر ۱۰ نفر از شرکت کنندگان در مراسم خاکسپاری اقدام کنند.

وی تاکید کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف و تجمع، فرد متولی مراسم، به عنوان مخل سلامت عمومی به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

وی خاطرنشان‌کرد: همچنین مسئولان آرامستان‌ها فقط با گرفتن تعهد عدم تجمع از خانواده متوفی، اجازه برگزاری مراسم خاکسپاری را خواهند داشت.

پیش از این نیز فرماندار ماهشهر به فرماندهی انتظامی این شهرستان دستور داده بود که با توجه به اعلام وضعیت فوق‌العاده در شهرستان ماهشهر تا پایان تیرماه و شیوع بسیار زیاد بیماری کرونا باید نسبت به اخذ تعهد از متولیان مساجد و حسینیه‌ها برای جلوگیری از برگزاری هرگونه مراسم ترحیم و عزاداری اقدام شود.

بر همین اساس در صورت برگزاری مراسم،افراد متولی این اماکن به عنوان متخلف و مخل سلامت عمومی به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

انتهای پیام/و

https://biknews.ir/11799کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/11799/صدور-مجوز-خاکسپاری-به-شرط-ارائه-لیست-شر/کپی شد!