لیست مشاغل پرریسک مشخص به وزارت کشور اعلام شد

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره) سعید ممبینی در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص لیست مشاغل پرریسک و کم‌ریسک اظهار داشت: فهرست مشاغل پرریسک با هماهنگی وزارت صمت، وزارت بهداشت و سایر دستگاه‌های متولی تهیه شده و منتظر ابلاغ و تصویب نهایی از سوی وزارت کشور است.

وی با اشاره به اینکه بر این اساس مشاغل پرریسک مشاغلی هستند که فعالیت آنها مستلزم حضور بیشتر مردم است و لازم است تا اطلاع ثانوی تعطیل باشند، گفت: تالارها، رستورانها و کافه‌ها، استخر و سونا، سالن‌های زیبایی زنانه، مراکز تجاری و بازارهای سرپوشیده، باشگاه‌های ورزشی و آموزشگاه‌های علمی از جمله مشاغل پرخطر و ریسکی هستند که در این لیست به وزارت کشور ارائه شده است.

رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به اینکه شیرینی‌فروشی‌ها و آجیل‌فروشی‌ها از جمله مشاغلی هستند که می‌توانند از ۳۰ فروردین ماه به بعد فعالیت خود را شروع کنند، تصریح کرد: قرار است برای آرایشگاه‌های مردانه پروتکلی تهیه تا امکان شروع فعالیت آنها فراهم شود.

وی با تأکید بر اینکه صدور این مجوز و اجازه فعالیت به مشاغل کم‌ریسک منوط به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی صنوف و مردم است، خاطرنشان کرد: اگر بعد از اعطای مجوز بازگشایی، هر زمان احساس کنیم که این وضعیت تأثیر سوء در گسترش این ویروس دارد، قطعاً فعالیت این مشاغل کم‌خطر نیز متوقف می‌شود.

ممبینی همچنین تأکید کرد: مشاغلی که مجوز بازگشایی آنها صادر می‌شود باید مواردی چون به حداقل رساندن ارتباط فروشنده و مردم، رصد افراد فعال در مغازه‌ها و بررسی علائم آنها برای جلوگیری از شیوع ویروس، ضدعفونی کردن محیط و فروشندگان، استفاده از ماسک و دستکش و جابه‌جایی پول از طریق کارتخوان را رعایت کنند.

به‌گفته وی: مشاغل کم‌ریسک در استان تهران از ۳۰ فروردین ماه به بعد و در شهرستانها از ٢٣ فروردین ماه می‌توانند فعالیت خود را شروع کنند و این تصمیم تا اطلاع ثانوی ادامه دارد.

رئیس اتاق اصناف ایران در پایان گفت:  امیدواریم هم مردم و هم اصنافی که مجوز بازگشایی دریافت می‌کنند، با رعایت همه اصول بهداشتی، بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند تا این روند مشمول تجدید نظر نشود، در غیر این صورت همان طور که گفته شد در این روند تغییراتی ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام/و

https://biknews.ir/11325کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/11325/لیست-مشاغل-پرریسک-مشخص-و-به-وزارت-کشور-ا/کپی شد!
24