شناسایی ۴۰ مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا در خوزستان/ مبتلایان بندر امام به ۱۳ مورد رسید

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره) به نقل از ایرنا، دکتر فرهاد ابول نژادیان روز یکشنبه در پنجمین نشست ستاد مدیریت ویروس کرونا در اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان بیان کرد: از روز نهم فروردین تاکنون ۴۰ نفر به مبتلایان کرونا در خوزستان اضافه شده و سه نفر نیز فوت کردند؛ ۲ مورد  از فوتی ها متعلق به اهواز و یک مورد متعلق به آبادان است.

وی با اشاره به آمار تفکیکی مبتلایان جدید به کرونا در خوزستان گفت: از این تعداد اهواز ۱۰ نفر، آبادان و ماهشهر هر کدام پنج نفر، دزفول هفت، خرمشهر سه نفر، شوشتر، دشت‌آزادگان، امیدیه، و باوی هر کدام ۲ نفر، و شوش و اندیمشک هر کدام یک نفر مبتلا شده‌اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز  افزود: تاکنون ۳۹۹ بیمار مبتلا به کرونا در خوزستان بهبود یافته و  ۱۹۹نفر بستری در بیمارستان هستند.

غربالگری چهار میلیون خوزستانی 

وی ادامه داد:  تاکنون سه میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در خوزستان غربالگری شده اند و پیش‌بینی می‌شود که تا پایان روز یکشنبه این میزان به چهار میلیون نفر برسد.

به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز آمار مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان تا ظهر روز نهم فروردین ۶۳۱ نفر بود که ۷۵ نفر از آنها فوت شدند.

بر اساس این گزارش با احتساب آمار جدید، مبتلایان به ویروس کرونا در اهواز ۲۱۰، دزفول ۶۶، خرمشهر ۵۸، آبادان ۵۴ ، ماهشهر ۴۷ ، اندیمشک ۴۱، شوشتر ۳۷،باوی ۲۲ ، شادگان ۲۱، شوش ۲۰، مسجدسلیمان ۱۵، بهبهان ۱۴، کارون ۱۳، رامهرمز و امیدیه ۱۲، ایذه و هندیجان هر کدام پنج ، حمیدیه چهار، رامشیر، گتوند و باغملک هر کدام سه، اندیکا ۲، دشت آزادگان سه و آغاجاری یک مورد گزارش شده است.

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره)، از ۵ مورد ابتلا شناسایی شده جدید در ۲۴ ساعته گذشته، ۴ نفر ساکن ماهشهر و ۱ نفر ساکن بندر امام خمینی(ره) گزارش شده است.

تاکنون کل مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان بندرماهشهر ۴۷ نفر گزارش شده است که مبتلایان به تفکیک ۳۴ نفر ماهشهر و ۱۳ نفر بندر امام خمینی(ره) به کووید۱۹ مبتلا شده‌اند.

به گفته مسئولان توزیع بیماری کرونا در مناطق شهری بندر امام خمینی(ره) به تفکیک، فاز ۴ و کوی اباذر هر کدام ۴ نفر، کوی شهید بهشتی ۲ نفر، مناطق کوی شهید دستغیب، کوی شهید رجایی(فاز۳)، کوی شهید مطهری(بلوکی‌ها) هر کدام یک نفر گزارش شده، که از این تعداد ۷ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شدند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نهم فروردین اعلام کرد: تاکنون۳۵ هزار و ۴۰۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲ هزار و ۵۱۷ نفر به دلیل ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۱ هزار و ۶۷۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

ویروس کرونا که کووید – ۱۹ نیز نامیده می شود، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تاکنون به بیش از ۲۰۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

انتهای پیام/و

https://biknews.ir/11169کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/11169/شناسایی-۴۰-مورد-جدید-مبتلا-به-ویروس-کرو/کپی شد!