شناسایی ۲۱ مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا در خوزستان/ آمار نهایی بندر امام ۱۲ مورد

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره)، دکتر علی احسان پور بیان کرد: موارد جدید به تفکیک در اهواز ۶ مورد، شهرستان‌های آبادان، خرمشهر، دزفول، شوش، شوشتر و ماهشهر هر کدام ۲ مورد، شهرستان‌های باوی، باغملک و اندیمشک هر کدام یک مورد بوده است.

وی به یک مورد فوت در ۲۴ ساعت گذشته در دزفول اشاره کرد و افزود: با احتساب این مورد تاکنون ۷۵ نفر از هم استانی های عزیز جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده‌اند.

دکتر احسان پور گفت:خوشبختانه تاکنون ۳۷۹ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان پس از بستری و دریافت خدمات درمانی بهبود یافته و از مراکز درمانی استان ترخیص شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ادامه داد: هم اکنون ۱۷۷ بیمار مبتلا به این ویروس در بیمارستان های معین خوزستان زیر درمان هستند.

وی با تاکید بر پیگیری اخبار از منابع موثق توسط مردم گفت: از مردم می خواهیم اخبار را فقط از منابع معتبر پیگیری کرده و با خودداری از انتشار اخبار با منابع غیرموثق، مجموعه‌های مسوول را در کنترل این بحران همراهی کرده و در ایجاد آرامش روانی برای همدیگر سهیم باشند.

احسان پور همچنین از غربالگری بیش از ۷۰ درصد جمعیت زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز خبر داد.

بر اساس آمار اعلام شده تا ظهر روز جمعه ۶۱۰ نفر مبتلا به ویروس کرونا در خوزستان شناسایی شده بودند که ۷۴ نفر از آنها فوت کرده بود.

بر اساس این گزارش با احتساب آمار جدید، مبتلایان به ویروس کرونا در اهواز ۲۰۱، دزفول ۵۹، خرمشهر ۵۴، آبادان ۴۹ ، ماهشهر ۴۲ ، اندیمشک ۴۰، شوشتر ۳۵، شادگان ۲۱، باوی ۲۰، شوش ۱۹، مسجدسلیمان ۱۵، بهبهان ۱۴، کارون ۱۳، رامهرمز ۱۲، امیدیه ۱۰، ایذه و هندیجان هر کدام پنج ، حمیدیه چهار، رامشیر، گتوند و باغملک هر کدام سه، اندیکا ۲، و دشت آزادگان و آغاجاری هر کدام یک مورد گزارش شده است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نهم فروردین اعلام کرد: تاکنون۳۵ هزار و ۴۰۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲ هزار و ۵۱۷ نفر به دلیل ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۱ هزار و ۶۷۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره)، هر ۲ مورد ابتلا شناسایی شده جدید در ۲۴ ساعته گذشته، ساکن ماهشهر گزارش شده است.

تاکنون شهرک طالقانی و شهر شهید چمران هر کدام ۱ مورد، شهرک بعثت ۲ و روستاهای ماهشهر ۳مورد، ماهشهر ۲۳ و بندر امام خمینی(ره) ۱۲ مورد شناسایی شده است.

به گفته مسئولان توزیع بیماری کرونا در مناطق شهری بندر امام خمینی(ره) به تفکیک، فاز ۴ و کوی اباذر هر کدام ۴ نفر، مناطق کوی شهید دستغیب ، کوی شهید رجایی(فاز۳)، کوی شهید مطهری(بلوکی‌ها) و کوی شهید بهشتی هر کدام یک نفر گزارش شده، که از این تعداد ۷ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شدند.

۳ نفر فوتی، ۲۵ نفر بهبود یافته، ۱۴ نفر تحت درمان بیمارستانی، آخرین وضعیت ۴۲ مبتلا به کرونا در شهرستان بندرماهشهر، بندر امام خمینی و شهر شهید چمران است.

ویروس کرونا که کووید – ۱۹ نیز نامیده می شود، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تاکنون به بیش از ۲۰۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

انتهای پیام/و

https://biknews.ir/11157کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/11157/شناسایی-۲۱-مورد-جدید-مبتلا-به-ویروس-کرو/کپی شد!
8