مرکز غربالگری کرونا در ماهشهر راه‌اندازی شد + آمار تفکیکی شهری

به گزارش  خبر بندر امام خمینی(ره) به نقل از تسنیم، محمد شنبدی بعدازظهر پنجشنبه ۷ فروردین ماه ۹۸ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیماری کرونا ویروس جدی، کشنده، بسیار مسری، بسیار انسان دوست و خانواده دوست است و اگر یکی از خانواده مبتلا شود سایر اعضا در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی، دچار بیماری کووید۱۹ می‌شوند.

وی افزود: ویروس تا ۲۰ روز قابل زنده ماندن در وجود انسان است و خودمراقبتی و دگر مراقبتی شعار اصلی از بین بردن ویروس کرونا است.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان بندرماهشهر درباره اپیدمیولوژی بیماری کرونا ویروس در شهرستان بندرماهشهر بیان کرد: تاکنون ۲۰۰ بیمار مشکوک در بیمارستان‌های شهرستان ماهشهر بستری بودند، که تنها ۳۷ بیمار مثبتی شناسایی شده و سایر بیماران بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

وی در ادامه بیان کرد: به تفکیک منطقه‌ای در شهرستان بندرماهشهر، بندرامام خمینی(ره) ۱۰ نفر، شهر شهید چمران ۳ نفر، روستای حدامه ۲ نفر، روستای مقطوع ۱ نفر، شهرک طالقانی ۱ نفر، ماهشهر ۲۰ نفر به کووید ۱۹ مبتلا شدند.

شنبدی در ادامه بیشترین مناطق شهری به کرونا ویروس را عنوان کرد: به سمت جنوب و شمال خیابان طالقانی منطقه قرمز در ماهشهر با بیشترین مبتلا به کرونا ویروس به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید:

سیرصعوی کرونا ویروس/ مبتلایان جدید ساکن بندرامام و شهرک طالقانی ماهشهر

دو روایت متفاوت از روزهای کرونایی پایان سال ۹۸ بندرامام خمینی

صاحبان اصناف غیرضرور در مقابله با کرونا همکاری داشته باشند؛ درخواست تعطیلی از بازاریان برای کاهش مراجعه مردم

وی افزود: فاز ۴ بندر امام خمینی با ۴ نفر منطقه قرمز شهری است و مناطق کوی اباذر ۳ نفر، کوی شهید رجایی(فاز۳)، کوی شهید مطهری(بلوکی‌ها) و کوی شهید بهشتی هر کدام یک نفر ابتلا شناسایی شده است.

شنبدی در ادامه گفت: ۳ نفر از کادر درمان تاکنون به کرونا ویروس مبتلا شده بودند که همه آنها بهبود یافته‌اند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرماهشهر درباره سوابق بیماران مبتلا به کووید۱۹ به تفکیک بیان داشت: بیماری زمینه‌ای ۴۸/۵ درصد، رابطه خانوادگی ۵۷ درصد، ۴۸/۵ درصد آقایان، ۵۱/۵ درصد بانوان، ۸۸/۶ درصد متاهل، ۱۱/۴ درصد مجرد، از لحاظ دسته‌بندی شغلی ۴۵/۷ درصد خانه‌دار، ۱۴/۲۸ درصد کارمند، ۳۴/۲۸ درصد آزاد، ۵/۱ درصد بیکار گزارش شده است.

وی افزود: تمام ۳ بیمار فوتی در ماهشهر دارای بیماری زمینه‌ای بودند.

شنبدی در ادامه تاکید کرد: از سران عشایر عاجزانه می‌خواهیم برگزاری مراسم‌های خاص و تجمعی را تا اطلاع ثانوی و عادی شدن شرایط انجام نداده و کنسل کنند.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات ناقلان خاموش است، افزود: مردم کرونا ویروس را جدی بگیرند و از منزل خارج نشوند و در صورت ضرورت با حفاظت شخصی و رعایت کامل اصول بهداشتی خارج شوند.

سخنگوی قرارگاه مقابله با ویروس کرونا شهرستان بندرماهشهر تدابیر لازم برای بیماران کرونایی اظهار داشت: با هماهنگی فرماندار در حال راه‌اندازی نقاهتگاه برای قرنطینه بهبودیافتگان در کنار بیمارستان شرکت نفت شهرک بعثت هستیم.

وی افزود: بسته غذای خشک به خانواده‌های بیماران کرونایی اهدا می‌شود که در منزل بمانند و از منزل خارج نشوند.

شنبدی در ادامه بیان کرد: گروه بهداشت روزانه خانواده‌های بیماران مثبت و مشکوک به صورت حضوری و تلفنی تحت پایش دارند و با همکاری نیروهای بسیج ضدعفونی و گندزدایی منازل آنها انجام می‌شود.

وی در ادامه تاکید کرد: طبق دستورالعمل وزرات بهداشت اولین، بهترین و راحت‌ترین کار برای شناسایی بیماران و غربالگری عمومی، خوداظهاری از طریق سامانه salamat.gov.ir است و مردم علاوه بر ثبت‌نام در این سامانه، پاسخگوی همکاران بهداشتی در هنگام تماس از سرشماره ۴۰۳۰ باشند.

سخنگوی قرارگاه مقابله با ویروس کرونا شهرستان بندرماهشهر درباره مرکز ۱۶ ساعته غربالگری بیماران در ماهشهر گفت: مرکز ۱۶ ساعته جنب فرمانداری ماهشهر برای غربالگری بیماران سرپایی، مشکوک و دارای علائم خفیف بیماری راه‌اندازی شده است.

وی افزود: بعد از تشخیص پزشک در این مرکز بیماران برای درمان سرپایی و یا ارجاع به بیمارستان هدایت می‌شوند.

شنبدی در پایان گفت: پزشکان، پرستاران، کادر درمان، بیمارستان‌های تامین اجتماعی، حاجیه نرگس، نفت، راه زینب و نیروهای بسیجی برای مقابله با کرونا ویروس در تلاش شبانه‌‌روزی هستند، کمال تشکر را داریم.

انتهای پیام/و

https://biknews.ir/11131کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/11131/مرکز-غربالگری-کرونا-در-ماهشهر-راه‌اند/کپی شد!