خطر شیوع ‌کرونا در بزرگ‌ترین پایانه حمل کالای اساسی کشور+فیلم

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره) به نقل از تسنیم، سخنگوی وزارت بهداشت و درمان در ۳۰ بهمن ماه خبر نخستین تست مثبت ویروس کرونا در کشور را اعلام کرد. طی ۱۷ روز گذشته حداقل ۳۰ هزار دستگاه خودرو از استان‌های مختلف برای انتقال ۸۰ درصد کالای اساسی کشور به پایانه بار بندر امام خمینی(ره) مراجعه کرده‌اند. در این مدت خبری از تدابیر پیشگیرانه و بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت رانندگان و کارکنان پایانه بار بندر امام خمینی(ره)، نبوده است.

رانندگانی از سراسر کشور در سالن اعلام بار پر ازدحام و شلوغ منتظر دریافت بارنامه برای انتقال مستقیم کالای اساسی از بندر کانونی غلات کشور به کارخانه‌ها، مرغداری‌ها و مصرف‌کنندگان هستند.

منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) به عنوان بندر کانونی(هاب) غلات کشور روزانه میزبان خانواده ۲۰۰۰ الی ۲۵۰۰ نفری رانندگانی است که از وضع خدمات پیشگیرانه و بهداشتی پایانه بار بندر امام خمینی(ره) شکایت دارند.

پیشتر از این مسئولان بهداشت و درمان شهرستان بندرماهشهر از اقدام‌های پیشگیرانه ضدعفونی مرتب محوطه‌ها پایانه بار، تست بالینی و تب‌ رانندگان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، خبر داده بودند. اقدام‌هایی که تاکنون به درستی اجرا نشده و سبب نگرانی کارکنان و رانندگان پایانه بار بندر امام خمینی(ره) شده است.

سالن شلوغ اعلام بار بدون تهویه مناسب، ازدحام بالای در باجه نوبت‌دهی، نبود امکانات ماسک و دستکش یکبار مصرف در بین رانندگان، عدم مدیریت صحیح نوبت‌دهی بار و زمان‌بر، ضدعفونی نشدن مرتب محوطه و سالن‌های پایانه، محیطی مستعد برای شیوع ویروس کرونا در ۲۴ ساعت کار را برای کارکنان و رانندگان به ارمغان دارد.

حجت‌‌اله خسروی رئیس قرارگاه مقابله با ویروس کرونا بندر امام خمینی(ره) اظهار داشت: در جلسه‌ای که با حضور مدیر پایانه بار بندر امام خمینی(ره)، فرماندار و رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرماهشهر داشتیم، قرار شد تدابیر لازم تست علائم بالینی با دستگاه تب‌سنج، ضدعفونی مرتب محوطه و سالن اعلام بار و اقدام‌های پیشگیرانه دیگر انجام شود.

وی افزود: انجمن صنفی شرکت‌های حمل نقل و انجمن رانندگان پایانه بار بندر امام خمینی(ره) به توزیع ماسک و دستکش بین رانندگان، ضد عفونی کردن سالن انتظار و محوطه پایانه و اقدام‌های مورد نیاز در جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا به صورت روزانه موظف شدند.

بخشدار بندر امام خمینی(ره) در ادامه بیان کرد: جهت تست علائم بالینی دو دستگاه تب‌سنج توسط انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل بندر امام خمینی(ره) خریداری و تحویل شبکه بهداشت و درمان شهرستان شد.

وی درباره عدم اجرای صحیح اقدام‌های پیشگیرانه در پایانه بار بندر امام خمینی(ره) عنوان کرد: با وجود هماهنگی‌های انجام شده برای حضور نیروهای جهادی آموزش دیده جهت تست علابم بالینی رانندگان در ورودی پایانه، ولی این امر تاکنون توسط شبکه بهداشت و درمان به درستی انجام نشده است.

وی افزود: ضدعفونی محوطه‌ و سالن انتظار در حال انجام است ولی به مسئولان پایانه درباره پیگیری منظم و مرتب تذکرهای لازم داده شده است و پیگیر موضوع تا حصول نتیجه خواهم بود.

پیگیری خبرنگار تسنیم از مسئولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرماهشهر برای پاسخگویی به سوالات درباره اوضاع نابه‌سامان پایانه بار بندر امام خمینی(ره) بی‌نتیجه ماند.

به گزارش تسنیم، اقدام‌هایی مسئولان بهداشت و درمان و پایانه بار بندر امام خمینی(ره) تاکنون در عمل انجام نشده است و نتوانسته رضایت کارکنان و رانندگان را به دست آورد‌. که این امر علاوه بر به خطر افتادن سلامت کارکنان و رانندگان سبب نگرانی مردم بندر امام خمینی(ره) از شیوع ویروس کرونا در شهر شده است.

در ادامه گزارش ویدئویی و تصویری را مشاهده می‌کنید، در این گزارش کارکنان و رانندگان پایانه بار بندر امام خمینی(ره) از وضع غیربهداشتی، عدم اقدام‌های پیشگیرانه و تعهد مسئولان پایانه و شبکه بهداشت و درمان درباره تامین ماسک، دستکش و تست علائم بالینی گرفته شده، رضایت نداشته‌اند و این سهل‌انگاری سلامت جامعه رانندگان و خانواده‌های آنان را تهدید می‌کند.

فیلم  با کیفیت این گزارش را در آپارات خبر بندر امام خمینی مشاهده کنید.

انتهای پیام/و

https://biknews.ir/10842کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/10842/خطر-شیوع-‌کرونا-در-بزرگ‌ترین-پایانه-ح/کپی شد!